Mieszadło homogenizujące jest kluczowym elementem systemu produkcji majonezu. Jego zadaniem jest zapewnienie dokładnego wymieszania i jednorodności składników, a przede wszystkim stworzenie kremowej, gładkiej konsystencji bez grudek i rozwarstwień.
Mieszadło homogenizujące jest kluczowym elementem systemu produkcji majonezu. Jego zadaniem jest zapewnienie dokładnego wymieszania i jednorodności składników, a przede wszystkim stworzenie kremowej, gładkiej konsystencji bez grudek i rozwarstwień.
Niebieskie produkty przyszłości. Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce). Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów. Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe […]
Jedną z największych zalet płaszczy typu Plasma Pillow Plate jest ich skuteczność. Wynika ona między innymi z tego, że stale austenityczne mają bardzo małe współczynniki przewodzenia ciepła.
Przy składaniu zapytań ofertowych konieczne jest pełne zrozumienie ponoszonych kosztów. Dopiero pełna wiedza o ponoszonych kosztach powinna stanowić bazę do wygenerowania zapytania ofertowego.
Inwestując w mieszalnik homogenizujący należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym czynnikiem jest rodzaj mieszadła, kolejnymi zastosowanie, wykonanie, koszt.
Prawidłowa eksploatacja cieczy przemysłowych jest jednym z warunków koniecznych dla uzyskania efektywnego procesu produkcyjnego.
Na co zwrócić uwagę przy doborze zbiornika tak by uzyskiwany w nich produkt był najwyższej jakości i spełniał wszelkie wymagania konsumentów. To produkt warunkuje, jakim wymaganiom powinien odpowiadać zbiornik i jego wyposażenie. Jak więc poprowadzić inwestycję, w co zainwestować, a z czego można zrezygnować, aby produkt zadowolił zarówno inwestora, użytkownika oraz konsumenta?
Niewłaściwy dobór smaru do łożysk może przyczynić się do poważnych konsekwencji takich jak nadmierne zużycie łożyska co w konsekwencji może prowadzić do jego uszkodzenia.
Mycie instalacji, będąc czynnością nieprodukcyjną w cyklu wytwarzania produktu powinno być doskonale opanowane, aby ograniczyć jego czas i przywrócić optymalne działanie instalacji. Badanie procesu mycia i dezynfekowania sprzętu ma tutaj kluczowe znaczenie, aby były one jak najbardziej efektywnie rozplanowane. Jest to ponadto czynność związana z zagrożeniami termicznymi i chemicznymi, mająca wpływ na środowisko, podlegający nieustannej […]
Badanie w eksploatacji środków obróbczych zapewnia wychwycenie we właściwym czasie niekorzystnych zmian mogących mieć wpływ na awarię maszyny, niedopuszczalną jakość obrabianych materiałów, mikrobiologiczne zanieczyszczenie układu oraz inne poważne następstwa lekceważenia stanu chłodziwa.
Żywność upcyklingowana wykorzystuje składniki, które w innych okolicznościach nie byłyby przeznaczone do spożycia lub na sprzedaż, są one nabywane i produkowane przy użyciu sprawdzalnych łańcuchów dostaw i mają pozytywny wpływ na środowisko.
Zakład położony w pobliżu fabryki Airbusa w Broughton, będzie projektował i produkował systemy rurowe i kontenery wykorzystywane przy budowie elektrowni jądrowych.
Celem procesu mieszania zwykle jest otrzymanie jednorodnego roztworu, emulsji lub zawiesiny, ale równie dobrze może być on nastawiony na intensyfikację procesów wymiany ciepła lub masy. Na jakość tego procesu oraz finalny efekt wpływa wiele czynników. Niektóre z nich można swobodnie regulować, z kolei inne poddają się modyfikacji jedynie w ograniczonym stopniu. Do tych drugich zaliczają […]
Gospodarka smarownicza jest istotnym elementem utrzymania ruchu i może w znaczący sposób generować lub obniżać jego koszty. Prowadzona w sposób racjonalny eliminuje najczęściej spotykane problemy takie jak: zbyt wiele środków w użyciu, źle zdefiniowane wymagania maszyn i urządzeń, brak nadzoru nad czystością układów, niska jakość środków, brak zapisów (historii smarowania), niska świadomość personelu, nieodpowiednio zaplanowane […]
Kosmetyk jest produktem przeznaczonym do kontaktu z zewnętrznymi częściami ciała ludzkiego lub z zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej. W celu uzyskania odpowiedniej jakości produktu należy zapewnić właściwy i bezpieczny proces produkcyjny. Jednym z najważniejszych elementów tego procesu jest właściwie dobrany mieszalnik. Przemysł kosmetyczny w Polsce to bez wątpienia bardzo istotny i dynamicznie rozwijający się […]
Zgodnie z dyrektywą 94/9/WE, zwaną potocznie dyrektywą ATEX, wprowadzoną do ustawodawstwa polskiego poprzez Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 22 grudnia 2005 r. producenci urządzeń i osprzętu mają obowiązek dostosowania się do zasadniczych wymagań dla urządzeń i systemów ochronnych do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.
Huta szkła to bardzo specyficzny, zaawansowany technologicznie i niebezpieczny obiekt. Szereg procesów technologicznych, niezbędnych do funkcjonowania huty oraz zapewnienia ciągłości produkcji szkła, oparty jest na bardzo rozbudowanym systemie bezpieczeństwa. Pieca hutniczego nie da się zatrzymać i za chwilę uruchomić ponownie. To technologicznie niemożliwe. Właśnie dlatego tak ważna jest niezawodność działania, a co za tym idzie […]
Nasze zespoły wdrożyły rozwiązania rzeczywistości rozszerzonej, aby zdalnie przeprowadzać testy FAT (Factory Acceptance Tests) z naszymi klientami. Testy te były możliwe dzięki zastosowaniu okularów typu Hololens i przygotowaniu naszych pracowników do zastosowania tego rozwiązania w każdym z projektów.