search
Aktualności

zapraszamy do zapoznania się z naszymi

Najnowszymi Artykułami

PROJET
Świętujemy produkcję urządzenia nr 5000!

Przez ponad 30 lat działalności na rynku polskim wyprodukowaliśmy ponad 5000 urządzeń procesowych, zarówno samodzielnych urządzeń jak i elementów kompleksowych instalacji procesowych. Wśród  urządzeń znajdują się: mieszalniki do płynów, proszków, bioreaktory/fermentory, reaktory, zbiorniki magazynowe i procesowe, homogenizatory, stacje mycia, mieszadła i systemy mieszania.

Więcej informacji
PROJET
Certyfikat zgodności z normą PN-EN 1090-1+A1:2012 w klasach EXC1, EXC2 oraz EXC3

Mamy przyjemność poinformować, że uzyskaliśmy certyfikat zgodności z normą PN-EN 1090-1+A1:2012 w klasach EXC1, EXC2 oraz EXC3. Jest to ważne osiągnięcie świadczące o zaangażowaniu w zapewnienie najwyższej jakości naszych produktów oraz usług.

Więcej informacji
PROJET
Słownik pojęć

Zebraliśmy kluczowe pojęcia i terminy związane z inżynierią procesową. Prezentowany słownik ma pomóc w zrozumieniu i stosowaniu różnych pojęć i terminów w tej dziedzinie.

Więcej informacji
PROJET
Co jest potrzebne, aby rozpocząć produkcję majonezu?

Mieszadło homogenizujące jest kluczowym elementem systemu produkcji majonezu. Jego zadaniem jest zapewnienie dokładnego wymieszania i jednorodności składników, a przede wszystkim stworzenie kremowej, gładkiej konsystencji bez grudek i rozwarstwień.

Więcej informacji
PROJET
Biotechnologia morska: możliwości i wyzwania szybko rozwijającego się sektora

Niebieskie produkty przyszłości. Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce). Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów. Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe […]

Więcej informacji
PROJET
Plasma Pillow Plate

Jedną z największych zalet płaszczy typu Plasma Pillow Plate jest ich skuteczność. Wynika ona między innymi z tego, że stale austenityczne mają bardzo małe współczynniki przewodzenia ciepła.

Więcej informacji
PROJET
Na co powinna zwrócić uwagę firma, która planuje rozpocząć serwis gospodarki smarowniczej w ramach outsourcingu

Przy składaniu zapytań ofertowych konieczne jest pełne zrozumienie ponoszonych kosztów. Dopiero pełna wiedza o ponoszonych kosztach powinna stanowić bazę do wygenerowania zapytania ofertowego.

Więcej informacji
PROJET
Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszalnika homogenizującego?

Inwestując w mieszalnik homogenizujący należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym czynnikiem jest rodzaj mieszadła, kolejnymi zastosowanie, wykonanie, koszt.

Więcej informacji
PROJET
Eksploatacja chłodziw wodorozcieńczalnych

Prawidłowa eksploatacja cieczy przemysłowych jest jednym z warunków koniecznych dla uzyskania efektywnego procesu produkcyjnego.

Więcej informacji
PROJET
Na co zwrócić uwagę przy doborze zbiornika?

Na co zwrócić uwagę przy doborze zbiornika tak by  uzyskiwany w nich produkt był najwyższej jakości i spełniał  wszelkie wymagania konsumentów. To produkt warunkuje, jakim wymaganiom powinien odpowiadać zbiornik i jego wyposażenie. Jak więc poprowadzić inwestycję, w co zainwestować, a z czego można zrezygnować, aby produkt zadowolił zarówno inwestora, użytkownika oraz konsumenta?

Więcej informacji
PROJET
Dobór właściwego smaru - utrzymanie ruchu zakładów przemysłowych

Niewłaściwy dobór smaru do łożysk może przyczynić się do poważnych konsekwencji takich jak nadmierne zużycie łożyska co w konsekwencji może prowadzić do jego uszkodzenia.

Więcej informacji
PROJET
Dobre praktyki w zakresie mycia na miejscu instalacji przemysłowych

Mycie instalacji, będąc czynnością nieprodukcyjną w cyklu wytwarzania produktu powinno być doskonale opanowane, aby ograniczyć jego czas i przywrócić optymalne działanie instalacji. Badanie procesu mycia i dezynfekowania sprzętu ma tutaj kluczowe znaczenie, aby były one jak najbardziej efektywnie rozplanowane. Jest to ponadto czynność związana z zagrożeniami termicznymi i chemicznymi, mająca wpływ na środowisko, podlegający nieustannej […]

Więcej informacji
PROJET
Właściwy monitoring i pielęgnacja chłodziw w eksploatacji kluczem do bezawaryjnej pracy maszyn obróbczych oraz zdrowia operatorów

Badanie w eksploatacji środków obróbczych zapewnia wychwycenie we właściwym czasie niekorzystnych zmian mogących mieć wpływ na awarię maszyny, niedopuszczalną jakość obrabianych materiałów, mikrobiologiczne zanieczyszczenie układu oraz inne poważne następstwa lekceważenia stanu chłodziwa.

Więcej informacji
PROJET
Czy upcykling może pomóc rozwiązać problem marnowania żywności?

Żywność upcyklingowana wykorzystuje składniki, które w innych okolicznościach nie byłyby przeznaczone do spożycia lub na sprzedaż, są one nabywane i produkowane przy użyciu sprawdzalnych łańcuchów dostaw i mają pozytywny wpływ na środowisko.

Więcej informacji
PROJET
W pełni cyfrowy nowy zakład produkujący komponenty wykorzystywane przy budowie elektrowni jądrowych

Zakład położony w pobliżu fabryki Airbusa w Broughton, będzie projektował i produkował systemy rurowe i kontenery wykorzystywane przy budowie elektrowni jądrowych.

Więcej informacji
PROJET
Boccard Kates Gazelą Biznesu 2022

Gazela jest szybka, zwinna, ma smukłe ciało i duże oczy. Nic dziwnego, że Puls Biznesu posłużył się metaforą Gazeli do określenia swojego rankingu organizowanego nieprzerwanie od 2000 r.

Więcej informacji
PROJET
Lepkość i gęstość substancji – jak wpływa na proces mieszania?

Celem procesu mieszania zwykle jest otrzymanie jednorodnego roztworu, emulsji lub zawiesiny, ale równie dobrze może być on nastawiony na intensyfikację procesów wymiany ciepła lub masy. Na jakość tego procesu oraz finalny efekt wpływa wiele czynników. Niektóre z nich można swobodnie regulować, z kolei inne poddają się modyfikacji jedynie w ograniczonym stopniu. Do tych drugich zaliczają […]

Więcej informacji
PROJET
Outsourcing gospodarki smarowniczej

Kompleksowa obsługa gospodarki smarowniczej: audyt, zakup środków smarnych, usługi smarowania, regularne raporty, zarządzanie odpadami.  

Więcej informacji
PROJET
Gospodarka smarownicza i jej wpływ na funkcjonowanie zakładu produkcyjnego

Gospodarka smarownicza jest istotnym elementem utrzymania ruchu i może w znaczący sposób generować lub obniżać jego koszty. Prowadzona w sposób racjonalny eliminuje najczęściej spotykane problemy takie jak: zbyt wiele środków w użyciu, źle zdefiniowane wymagania maszyn i urządzeń, brak nadzoru nad czystością układów, niska jakość środków, brak zapisów (historii smarowania), niska świadomość personelu, nieodpowiednio zaplanowane […]

Więcej informacji
PROJET
Rola mieszalników w procesie produkcji kosmetyków

Kosmetyk jest produktem przeznaczonym do kontaktu z zewnętrznymi częściami ciała ludzkiego lub z zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej. W celu uzyskania odpowiedniej jakości produktu należy zapewnić właściwy i bezpieczny proces produkcyjny. Jednym z najważniejszych elementów tego procesu jest właściwie dobrany mieszalnik. Przemysł kosmetyczny w Polsce to bez wątpienia bardzo istotny i dynamicznie rozwijający się […]

Więcej informacji
PROJET
Dyrektywa ATEX w praktyce

Zgodnie z dyrektywą 94/9/WE, zwaną potocznie dyrektywą ATEX, wprowadzoną do ustawodawstwa polskiego poprzez Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 22 grudnia 2005 r. producenci urządzeń i osprzętu mają obowiązek dostosowania się do zasadniczych wymagań dla urządzeń i systemów ochronnych do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.    

Więcej informacji
PROJET
Huta szkła - jak zaprojektować bezpieczną i wydajną instalację technologiczną?

Huta szkła to bardzo specyficzny, zaawansowany technologicznie i niebezpieczny obiekt. Szereg procesów technologicznych, niezbędnych do funkcjonowania huty oraz zapewnienia ciągłości produkcji szkła, oparty jest na bardzo rozbudowanym systemie bezpieczeństwa. Pieca hutniczego nie da się zatrzymać i za chwilę uruchomić ponownie. To technologicznie niemożliwe. Właśnie dlatego tak ważna jest niezawodność działania, a co za tym idzie […]

Więcej informacji
PROJET
Zdalne testy FAT

Nasze zespoły wdrożyły rozwiązania rzeczywistości rozszerzonej, aby zdalnie przeprowadzać testy FAT (Factory Acceptance Tests) z naszymi klientami. Testy te były możliwe dzięki zastosowaniu okularów typu Hololens i przygotowaniu naszych pracowników do zastosowania tego rozwiązania w każdym z projektów.  

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram