search
Aktualności

Biotechnologia morska: możliwości i wyzwania szybko rozwijającego się sektora

Niebieskie produkty przyszłości

"Biotechnologia morska zajmuje się dostosowywaniem procesów biologicznych organizmów morskich do zastosowań medycznych, przemysłowych i innych. Zwana również błękitną biotechnologią,  stała się priorytetem badawczym zarówno dla Chin jak i UE”.
Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce).
Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów.
Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe Boccard Kates mogą pomóc w  osiągnięciu optymalnych, stabilnych produktów.

W jakich dziedzinach biotechnologia morska znajduje zastosowanie?

Sektor life science i jego segmenty: farmaceutyczny, biotechnologiczny oraz technologii medycznych
Sektor rolno-spożywczy: suplementy diety, nawozy pochodzące z przetwarzania mikroalg, herbicydy, stymulatory wzrostu
Kosmetyka i dermokosmetyki: kremy przeciwzmarszczkowe, antybakteryjna pielęgnacja twarzy, talasoterapia
Farmakologia: opracowanie nowych leków onkologicznych, kardiologicznych, skórnych i regenerujących kości
Akwakultura: metody waloryzacji frakcji białkowej produktów ubocznych rybołówstwa
Sektor energetyczny: intensyfikacja wydobycia ropy naftowej, biodetoksykacja gruntów skażonych, odzyskiwanie metali szlachetnych, enzymatyczne katalizatory

Możliwości biotechnologii morskiej

Firmy działające w obszarze niebieskich biotechnologii liczą na obiecującą przyszłość. Od dziesięciu lat notują bardzo duże wzrosty, szczególnie we Francji, Chinach czy Hiszpanii.
Rozwój branży jest silnie napędzany przez społeczne zapotrzebowanie na produkty naturalne wytwarzane zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki.
Również w rejonie Morza Bałtyckiego działają firmy produkujące kosmetyki z makroglonów. W Polsce trzcina pozyskiwana z Zalewu Wiślanego znajduje zastosowanie w budownictwie.  Sama trzcina ma również wiele właściwości zdrowotnych i może być wykorzystana do wytwarzania  produktów o różnych zastosowaniach np. jako pasza dla zwierząt.
Nieustannie firmy eksplorują morza poszukując najlepszych składników. Aby sprostać temu rosnącemu rynkowi, producenci stają przed wyzwaniem uzyskania, wykorzystania i produkcji na skalę przemysłową zidentyfikowanych morskich składników.
Dlatego ważna część procesu badawczo-rozwojowego związana jest z optymalizacją procesów produkcyjnych. Oferujemy wsparcie w zakresie wdrażania tych procesów.
Boccard Kates jest ekspertem w dziedzinie inżynierii procesowej i zarządzania projektami. Nasze zespoły  produkują, instalują i  serwisują kompletne zautomatyzowane systemy i rozwiązania przemysłowe do produkcji szerokiej gamy składników, w tym tych pozyskiwanych z produktów biotechnologicznych.

Źródło:
www.europa.eu

Przekrój naszych realizacji dla różnych sektorów

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Mieszalnik do produkcji kwasu hialuronowego

Projekt i produkcja mieszalnika do kwasu hialuronowego dla Klienta z branży biotechnologicznej. Mieszalnik wykonany w wysokim standardzie.  

Więcej informacji
PROJET
Mieszalniki dla Klienta z branży kosmetycznej

Produkcja i dostawa mieszalników przejezdnych dla Klienta z branży kosmetycznej.

Więcej informacji
PROJET
Mieszalnik stożkowy dla przemysłu szklarskiego

Mieszalnik do krzemionki i wodorotlenku potasu dla przemysłu szklarskiego.

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram