search
Aktualności

Nasze Projekty

ENERGETYKA

Elektrownia na biomasę Voltalia Cacao w Gujanie Francuskiej

OPIS PROJEKTU

Elektrownia na biomasę o mocy 5,1 MWe, zaprojektowana przez Voltalię, międzynarodowego gracza w dziedzinie energii odnawialnej, który również będzie ją obsługiwał. Uruchomienie przeprowadzono w maju 2020 roku.
Cacao power plant in Guyana

GŁÓWNE ELEMENTY PROJEKTU

Ponad 50 000 godzin przepracowanych na miejscu
Ponad 20  osobowy zespół Boccard
Dostawa ponad stu kontenerów na materiały

zakres prac

Wykonanie projektu zostało powierzane francuskiemu oddziałowi Boccard we współpracy z firmą Berkes. Prace budowlane rozpoczęły się w 2018 roku na terenie elektrowni Cacao, której nazwa pochodzi od miejscowości, w której się znajduje.

Kontrakt EPC obejmował: projektowanie, dostawę, budowę i uruchomienie wyspy kotłowej, obiegu wodno-parowego wraz z turbiną i jej mediami, a także urządzeń elektrycznych wysokiego i niskiego napięcia oraz systemu sterowania.

Elektrownia Cacao będzie zasilana dzięki spalaniu lokalnie produkowanych odpadów drzewnych oraz z tartaków. Dzięki utylizacji drewna, które jest obecnie porzucane lub spalane w lesie i eliminując rozwiązania napędzane olejem napędowym, projekt ma pozytywny ślad węglowy, pozwolił ograniczyć roczną emisję  o  28 500 ton.

 

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Instalacje dla elektrociepłowni

Udział w budowie elektrociepłowni w Zabrzu w latach 2016-2018. Projekt obejmował dostawy materiałów, prefabrykację oraz prace obiektowe.  

Więcej informacji
PROJET
Instalacja magazynowania i dystrybucji wody amoniakalnej

Projekt, prefabrykacja, montaż i uruchomienie instalacji technologicznej dla Klienta z branży energetycznej.

Więcej informacji
PROJET
Nowa elektrownia Lucciana EDF PEI na Korsyce

Projekt wykonany w formule EPC, obejmujący m.in. prefabrykację rurociągów, budowę i montaż na miejscu, podłączenie wyposażenia.  

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram