search
Aktualności

Nasze Projekty

farmacja i biotechnologia

Instalacja oczyszczania oleju zwierzęcego do produkcji kwasów Omega 3

opis projektu

Novasep, wiodący dostawca usług w zakresie produkcji i oczyszczania cząsteczek dla branży life science i chemicznej, powierzył naszemu francuskiemu oddziałowi projekt uprzemysłowienia swoich procesów.

główne elementy projektu

Rekordowy poziom oczyszczania: 99,7%  
Uruchomienie trwało 5 miesięcy
16 miesięcy trwania projektu 

zakres prac

  • magazynowanie i transfer, aby zasilić 3 etapy chromatograficzne: 11 jednostek magazynowych od 2 do 40m³
  • jednostka uzdatniania końcowego z dozowaniem: 2 reaktory 4m³
  • 4 zbiorniki od 20 do 40m³ dedykowane do przechowywania i odbioru rozpuszczalników
  • inertyzacja w całym łańcuchu produkcyjnym i sprawdzanie pod kątem braku O2
  • produkcja wody glikolowej, dystrybucja i rozprężanie pary z jednostką schładzającą, pętla dystrybucji wody demineralizowanej, system mycia
  • PCS7 PLC
  • 900 wejść/wyjść
 

Więcej informacji o projekcie

Novasep, główny dostawca usług w zakresie produkcji i oczyszczania cząsteczek dla branży life science i chemiczne, wybrał firmę Boccard do projektowania i produkcji urządzeń dla swojego najbardziej znanego zakładu w Mourenx.

Tym samym Boccard zaprojektował, zbudował i oddał do użytku nową jednostkę do produkcji farmaceutycznej Omega 3: największą na świecie instalację oczyszczania metodą chromatografii.

Projekt był realizowany z ambitnym 16-miesięcznym harmonogramem. Boccard doskonale wypełnił swoją misję prowadzenia projektu w formule EPC, spełniając wymagania klienta i wspierając go na wszystkich etapach projektu.

relacja z realizacji

Boccard podołał nie lada wyzwaniu, jakim była budowa w bardzo krótkim czasie jednej z największych fabryk chromatograficznych na świecie.
Romain Vernay – Inżynier chromatografii  
NOVASEP SYNTHESIS

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Biotechnologia morska: możliwości i wyzwania szybko rozwijającego się sektora

Niebieskie produkty przyszłości. Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce). Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów. Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe […]

Więcej informacji
PROJET
Plasma Pillow Plate

Jedną z największych zalet płaszczy typu Plasma Pillow Plate jest ich skuteczność. Wynika ona między innymi z tego, że stale austenityczne mają bardzo małe współczynniki przewodzenia ciepła.

Więcej informacji
PROJET
Nowy projekt: Evolutive Vaccines Facility Sanofi

EVF to w pełni cyfrowy, bardzo nowoczesny obiekt do produkcji biomateriałów, zaprojektowany tak, aby umożliwić sprawne i elastyczne wytwarzanie wielu szczepionek i materiałów biologicznych, w tym mRNA.    

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

Dołącz do nas!
arrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram