search
Aktualności

Nasze Projekty

farmacja i biotechnologia

Instalacja oczyszczania oleju zwierzęcego do produkcji kwasów Omega 3

opis projektu

Novasep, wiodący dostawca usług w zakresie produkcji i oczyszczania cząsteczek dla branży life science i chemicznej, powierzył naszemu francuskiemu oddziałowi projekt uprzemysłowienia swoich procesów.

główne elementy projektu

Rekordowy poziom oczyszczania: 99,7%  
Uruchomienie trwało 5 miesięcy
16 miesięcy trwania projektu 

zakres prac

  • magazynowanie i transfer, aby zasilić 3 etapy chromatograficzne: 11 jednostek magazynowych od 2 do 40m³
  • jednostka uzdatniania końcowego z dozowaniem: 2 reaktory 4m³
  • 4 zbiorniki od 20 do 40m³ dedykowane do przechowywania i odbioru rozpuszczalników
  • inertyzacja w całym łańcuchu produkcyjnym i sprawdzanie pod kątem braku O2
  • produkcja wody glikolowej, dystrybucja i rozprężanie pary z jednostką schładzającą, pętla dystrybucji wody demineralizowanej, system mycia
  • PCS7 PLC
  • 900 wejść/wyjść
 

Więcej informacji o projekcie

Novasep, główny dostawca usług w zakresie produkcji i oczyszczania cząsteczek dla branży life science i chemiczne, wybrał firmę Boccard do projektowania i produkcji urządzeń dla swojego najbardziej znanego zakładu w Mourenx.

Tym samym Boccard zaprojektował, zbudował i oddał do użytku nową jednostkę do produkcji farmaceutycznej Omega 3: największą na świecie instalację oczyszczania metodą chromatografii.

Projekt był realizowany z ambitnym 16-miesięcznym harmonogramem. Boccard doskonale wypełnił swoją misję prowadzenia projektu w formule EPC, spełniając wymagania klienta i wspierając go na wszystkich etapach projektu.

relacja z realizacji

Boccard podołał nie lada wyzwaniu, jakim była budowa w bardzo krótkim czasie jednej z największych fabryk chromatograficznych na świecie.
Romain Vernay – Inżynier chromatografii  
NOVASEP SYNTHESIS

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Świętujemy produkcję urządzenia nr 5000!

Przez ponad 30 lat działalności na rynku polskim wyprodukowaliśmy ponad 5000 urządzeń procesowych, zarówno samodzielnych urządzeń jak i elementów kompleksowych instalacji procesowych. Wśród  urządzeń znajdują się: mieszalniki do płynów, proszków, bioreaktory/fermentory, reaktory, zbiorniki magazynowe i procesowe, homogenizatory, stacje mycia, mieszadła i systemy mieszania.

Więcej informacji
PROJET
Biotechnologia morska: możliwości i wyzwania szybko rozwijającego się sektora

Niebieskie produkty przyszłości. Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce). Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów. Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe […]

Więcej informacji
PROJET
Plasma Pillow Plate

Jedną z największych zalet płaszczy typu Plasma Pillow Plate jest ich skuteczność. Wynika ona między innymi z tego, że stale austenityczne mają bardzo małe współczynniki przewodzenia ciepła.

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram