search
Aktualności

Nasze Projekty

PRZEMYSŁ energetyczny

Kompleksowa realizacja projektu instalacji technologicznej w branży energetycznej

OPIS PROJEKTU

Udział w budowie elektrociepłowni w Zabrzu w latach 2016-2018. Projekt obejmował dostawy materiałów, prefabrykację oraz prace obiektowe.

Projekt wykonany dla Klienta, którego strategia zakłada rozwój lokalnych źródeł wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, opartych o paliwa dostępne w regionie, w tym paliwa alternatywne. Głównymi paliwami wykorzystywanymi w EC Zabrzu są różne rodzaje biomasy, węgiel oraz paliwo alternatywne (RDF). Elektrociepłownia została wyposażona w kocioł z cyrkulacyjnym złożem fluidalnym (CFB) oraz przeciwprężną turbinę parową.

Do realizacji tej inwestycji Klient poszukiwał dostawcy, który byłby w stanie kompleksowo zająć się projektem: od dostawy i sprawdzenia wszystkich materiałów, po montaż na miejscu.

GŁÓWNE ELEMENTY PROJEKTU

Dostawy materiałów
Prefabrykacja
Montaż

ZAKRES PRAC

W budowie elektrociepłowni Zabrze uczestniczyliśmy od sierpnia 2016 r. do końca 2018 r. Zakres naszych prac to: rurociągi wody użytkowej ciepłej i zimnej, wpięcia w istniejące przyłącza, większość rurociągów niskociśnieniowych w obszarze pompowni, chłodni i estakad. Prace obiektowe i prefabrykacyjne w warsztacie były prowadzone równolegle. Łącznie projekt trwał 2 lata.

Największym wyzwaniem podczas tego projektu było szukanie innych, bardziej efektywnych rozwiązań niż te zawarte w projekcie bazowym. Ostatecznie, dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych inżynierów byliśmy w stanie zaproponować alternatywne rozwiązania poprawiające dwa najważniejsze wskaźniki – cenę oraz termin oddania prac.

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Budowa innowacyjnej instalacji do produkcji benzyny syntetycznej z bioetanolu

Projekt prowadzony dla jednego z największych producentów bioetanolu i etanolu wytwarzanego z ziarna kukurydzy.

Więcej informacji
PROJET
Instalacje dla elektrociepłowni

Udział w budowie elektrociepłowni w Zabrzu w latach 2016-2018. Projekt obejmował dostawy materiałów, prefabrykację oraz prace obiektowe.  

Więcej informacji
PROJET
Prefabrykacja i montaż rurociągów dla branży lotniczej

Prefabrykacja i montaż rurociągów oraz konstrukcji wsporczych do instalacji do badania silników lotniczych. Spełnienie wymagań Klienta dotyczących jakości prefabrykowanych rurociągów.

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

Dołącz do nas!
arrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram