search
Aktualności

Nasze Projekty

PRZEMYSŁ SZKLARSKI

Kontenerowa stacja mieszania gazów dla huty szkła

OPIS PROJEKTU

Zaprojektowana i wykonana w sposób podnoszący bezpieczeństwo w zakładzie produkcyjnym.

Kolejny projekt zrealizowany dla naszego wieloletniego Klienta, zajmującego się produkcją wysokiej jakości szkła płaskiego typu „Float” w postaci tafli szklanych oraz szkła klejonego.

Zakład Klienta zalicza się do zakładów o dużym ryzyku, dlatego względy bezpieczeństwa mają ogromne znaczenie na terenie zakładu. Zaprojektowana i wykonana przez nas stacja dozowania SO2 to jedna z inwestycji Klienta mająca na celu poprawę standardów BHP na terenie zakładu.
Dostarczona w 2019 r. stacja jest kolejną tego typu wykonaną dla tego Klienta.

GŁÓWNE ELEMENTY PROJEKTU

Projekt technologiczny i mechaniczny
Prefabrykacja
Automatyka i elektryka

ZAKRES PRAC

Projekt technologiczny i mechaniczny, prefabrykacja, montaż i uruchomienie kontenerowej stacji mieszania niebezpiecznych gazów. Instalacja wykonana ze stali nierdzewnej.
Projekt i wykonanie automatyki: kompleksowy układ sterowania umożliwiający precyzyjne dozowanie składników oraz realizujący funkcje bezpieczeństwa.

Elementy stacji mieszania:

  • skid mieszający zamknięty w oddzielnej szafie, składający się z rotametrów i zaworów regulacyjnych umożliwiających zachowanie proporcji mieszanych substancji.
  • kontener magazynowo-dystrybucyjny dla butli SO2 z układem wagowego pomiaru zużycia SO2 i dystrybucji SO2 oraz N2

Projekt obejmował także podłączenie stacji do mediów technicznych oraz do punktów odbioru mieszanki gazów na linii produkcyjnej.

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Kontenerowa stacja mieszania gazów SO2/N2 dla jednego z największych producentów szkła na świecie

Doświadczenie w projektach dla przemysłu szklarskiego zaprocentowało współpracą z jednym z największych producentów szkła na świecie.

Więcej informacji
PROJET
Huta szkła - jak zaprojektować bezpieczną i wydajną instalację technologiczną?

Huta szkła to bardzo specyficzny, zaawansowany technologicznie i niebezpieczny obiekt. Szereg procesów technologicznych, niezbędnych do funkcjonowania huty oraz zapewnienia ciągłości produkcji szkła, oparty jest na bardzo rozbudowanym systemie bezpieczeństwa. Pieca hutniczego nie da się zatrzymać i za chwilę uruchomić ponownie. To technologicznie niemożliwe. Właśnie dlatego tak ważna jest niezawodność działania, a co za tym idzie […]

Więcej informacji
PROJET
Ponowne uruchomienie wielkiego pieca Arcelor Mittal Galati w Rumunii

ArcelorMittal Galati, rumuński oddział jednego z największych producentów stali na świecie, zlecił naszemu zespołowi ponowne uruchomienie wielkiego pieca numer 5.  

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram