search
Aktualności

Nasze Projekty

Przemysł szklarski i hutnictwo

Kontenerowa stacja mieszania gazów SO2/N2

opis projektu

Doświadczenie w projektach dla przemysłu szklarskiego zaprocentowało współpracą z jednym z największych producentów szkła na świecie.

główne elementy

projekt
prefabrykacja
montaż rurociągów z armaturą i wyposażeniem do kontenerowych stacji automatycznego mieszania tlenku siarki SO2 i azotu N2

ZAKRES PRAC

Dzięki sprawnej kooperacji z Klientem, przygotowaliśmy  do tej pory, stacje kontenerowe aż do 9 różnych lokalizacji, do fabryk na terenie całego świata. Pierwszy projekt miał miejsce w 2020. Dobra komunikacja, bezpieczeństwo, które jest naszym priorytetem i sprawdzone, solidne rozwiązania wpisujące się w globalną politykę Kontrahenta zaowocowały kolejnymi zleceniami.

Odpowiadaliśmy za projekt, prefabrykację, montaż rurociągów z armaturą i wyposażeniem  do kontenerowych stacji automatycznego mieszania tlenku siarki SO2 i azotu N2.  Posługiwanie się gazami technicznymi na co dzień, niesie za sobą wiele zagrożeń,  dlatego całość  przygotowaliśmy zgodnie z najwyższymi standardami bezpiecznego obchodzenia się z gazami tego typu.

Stacje wyposażono w system utrzymania temperatury dla bezpieczeństwa jakości mieszania oraz pełną gamę czujników i wag, które umożliwiają pełną automatyzację procesu.

Testy funkcjonalne odbyły się w naszym warsztacie, a klient zyskał kompletną, gotową do uruchomienia bezpieczną instalację mieszania gazów osłonowych, gdzie proces automatyzacji ogranicza ekspozycję pracowników na ewentualny kontakt z SO2, wyłącznie podczas wymiany baterii butli z SO2.

BEZPIECZNY PROCES

W swoich działaniach kładziemy nacisk na bliskość z Klientem oraz tworzenie relacji opartych na zaufaniu w myśl dewizy: „Alliance for success", a zastosowane przez nas rozwiązania mają zapewnić kontrolowany i bezpieczny proces charakteryzujący się wydajnością i niezawodnością.


WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Kontenerowa stacja mieszania gazów SO2/N2 dla jednego z największych producentów szkła na świecie

Doświadczenie w projektach dla przemysłu szklarskiego zaprocentowało współpracą z jednym z największych producentów szkła na świecie.

Więcej informacji
PROJET
Huta szkła - jak zaprojektować bezpieczną i wydajną instalację technologiczną?

Huta szkła to bardzo specyficzny, zaawansowany technologicznie i niebezpieczny obiekt. Szereg procesów technologicznych, niezbędnych do funkcjonowania huty oraz zapewnienia ciągłości produkcji szkła, oparty jest na bardzo rozbudowanym systemie bezpieczeństwa. Pieca hutniczego nie da się zatrzymać i za chwilę uruchomić ponownie. To technologicznie niemożliwe. Właśnie dlatego tak ważna jest niezawodność działania, a co za tym idzie […]

Więcej informacji
PROJET
Ponowne uruchomienie wielkiego pieca Arcelor Mittal Galati w Rumunii

ArcelorMittal Galati, rumuński oddział jednego z największych producentów stali na świecie, zlecił naszemu zespołowi ponowne uruchomienie wielkiego pieca numer 5.  

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram