search
Aktualności

Nasze Projekty

FARMACJA I BIOTECHNOLOGIA

Mieszalnik stożkowy

OPIS PROJEKTU

Rozpoznanie potrzeb Klienta i dobranie odpowiednich mieszadeł do niestandardowego produktu jakim, jest mydło potasowe.

Mieszalnik stożkowy trójpłaszczowy wykonany w 2020 r. dla Klienta z branży farmaceutycznej, rodzinnej firmy zajmującej się produkcją maści stosowanych w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń słonecznych, odmrożeń i łuszczycy.

Głównym wyzwaniem tego projektu było dopasowanie mieszalnika do niewielkiego pomieszczenia, w którym miał być umiejscowiony. Dobre rozpoznanie potrzeb Klienta pozwoliło nam zaproponować rozwiązanie dopasowane do potrzeb i możliwości produkcyjnych oraz wprowadzić niezbędne zmiany w stosunku do specyfikacji wysłanej przez Klienta.

GŁÓWNE ELEMENTY PROJEKTU

Projekt i wykonanie mieszalnika
Dobór, projekt i wykonanie mieszadeł
Automatyka
FAT statyczny i FAT dynamiczny

ZAKRES PRAC

Projekt, produkcja, automatyka oraz kwalifikacje mieszalnika dla Klienta z branży farmaceutycznej.

  • stożkowy mieszalnik homogenizujący wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności roboczej 250 L
  • urządzenie wyposażone w płaszcz grzewczy i 3 mieszadła: homogenizujące, ramowe i łopatkowe przeciwbieżne
  • proces mieszania, w zależności od użytych składników, może być prowadzony przy równoczesnej pracy wszystkich trzech mieszadeł lub za pomocą jednego z nich
  • mieszalnik wyposażony również w otwieraną za pomocą siłownika elektrycznego pokrywę górną
  • urządzenie jest otwierane i przechylane dzięki wyposażeniu go w przekładnię ślimakową
  • integralną częścią mieszalnika jest szafa sterownicza, umożliwiająca obsługę za pomocą panelu dotykowego

relacja z realizacji

Firma Boccard Kates sp. z o. o. opracowując dokumentację szczegółowo rozpoznała nasze potrzeby i wymagania. Przygotowała harmonogram projektu konstrukcji i wykonawstwa. Z pełną odpowiedzialnością polecam tę firmę jako godnego zaufania partnera.
Marcin Konstanty • Dyrektor Generalny Coel

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Świętujemy produkcję urządzenia nr 5000!

Przez ponad 30 lat działalności na rynku polskim wyprodukowaliśmy ponad 5000 urządzeń procesowych, zarówno samodzielnych urządzeń jak i elementów kompleksowych instalacji procesowych. Wśród  urządzeń znajdują się: mieszalniki do płynów, proszków, bioreaktory/fermentory, reaktory, zbiorniki magazynowe i procesowe, homogenizatory, stacje mycia, mieszadła i systemy mieszania.

Więcej informacji
PROJET
Biotechnologia morska: możliwości i wyzwania szybko rozwijającego się sektora

Niebieskie produkty przyszłości. Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce). Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów. Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe […]

Więcej informacji
PROJET
Plasma Pillow Plate

Jedną z największych zalet płaszczy typu Plasma Pillow Plate jest ich skuteczność. Wynika ona między innymi z tego, że stale austenityczne mają bardzo małe współczynniki przewodzenia ciepła.

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram