search
Aktualności

Nasze Projekty

Farmacja i biotechnologia

Nowy projekt: Evolutive Vaccines Facility | Kontrakt dla Sanofi

opis projektu

Konsorcjum Boccard/Ponticelli otrzymało od Sanofi kontrakt na wykonanie prac instalacyjnych dla stref czystych i technicznych zakładu do produkcji szczepionek (Evolutive Vaccines Facility (EVF) zlokalizowanego w Neuville-sur-Saône (Rodan).


EVF to w pełni cyfrowy, bardzo nowoczesny obiekt do produkcji biomateriałów, zaprojektowany tak, aby umożliwić sprawne i elastyczne wytwarzanie wielu szczepionek i materiałów biologicznych, w tym mRNA.


Wokół jednostki centralnej zgrupowano kilka modułów produkcyjnych, zdolnych do jednoczesnej produkcji do 4 szczepionek, bez względu na zastosowaną w nich technologię, ale także do produkcji enzymów czy przeciwciał monoklonalnych.
Nowy budynek produkcyjny o powierzchni 18 700 m² będzie energooszczędny, a także bliski neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.


Obie firmy, Boccard (lider konsorcjum) i Ponticelli posiadają ponad 200-letnie doświadczenie w przemyśle procesowym, są specjalistami w realizacji dużych projektów o wysokiej wartości dodanej
(badania i zakupy, prefabrykacja, montaż na miejscu, uruchomienie, itp.), w szczególności w farmacji.

𝗘𝘃𝗼𝗹𝘂𝘁𝗶𝘃𝗲 𝗩𝗮𝗰𝗰𝗶𝗻𝗲𝘀 𝗙𝗮𝗰𝗶𝗹𝗶𝘁𝘆  𝗳𝗼𝗿 𝗦𝗮𝗻𝗼𝗳𝗶. nouveau bâtiment de production de Sanofi

GŁÓWNE ELEMENTY PROJEKTU

projekt instalacji
produkcja urządzeń
kwalifikacje
kompleksowa dokumentacja 

zakres prac

inne projekty

Więcej informacji

PROJET
Biotechnologia morska: możliwości i wyzwania szybko rozwijającego się sektora

Niebieskie produkty przyszłości. Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce). Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów. Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe […]

Więcej informacji
PROJET
Plasma Pillow Plate

Jedną z największych zalet płaszczy typu Plasma Pillow Plate jest ich skuteczność. Wynika ona między innymi z tego, że stale austenityczne mają bardzo małe współczynniki przewodzenia ciepła.

Więcej informacji
PROJET
Nowy projekt: Evolutive Vaccines Facility Sanofi

EVF to w pełni cyfrowy, bardzo nowoczesny obiekt do produkcji biomateriałów, zaprojektowany tak, aby umożliwić sprawne i elastyczne wytwarzanie wielu szczepionek i materiałów biologicznych, w tym mRNA.    

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

Dołącz do nas!
arrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram