search
Aktualności

Nasze Projekty

Farmacja i biotechnologia

Nowy projekt: Evolutive Vaccines Facility | Kontrakt dla Sanofi

opis projektu

Konsorcjum Boccard/Ponticelli otrzymało od Sanofi kontrakt na wykonanie prac instalacyjnych dla stref czystych i technicznych zakładu do produkcji szczepionek (Evolutive Vaccines Facility (EVF) zlokalizowanego w Neuville-sur-Saône (Rodan).


EVF to w pełni cyfrowy, bardzo nowoczesny obiekt do produkcji biomateriałów, zaprojektowany tak, aby umożliwić sprawne i elastyczne wytwarzanie wielu szczepionek i materiałów biologicznych, w tym mRNA.


Wokół jednostki centralnej zgrupowano kilka modułów produkcyjnych, zdolnych do jednoczesnej produkcji do 4 szczepionek, bez względu na zastosowaną w nich technologię, ale także do produkcji enzymów czy przeciwciał monoklonalnych.
Nowy budynek produkcyjny o powierzchni 18 700 m² będzie energooszczędny, a także bliski neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.


Obie firmy, Boccard (lider konsorcjum) i Ponticelli posiadają ponad 200-letnie doświadczenie w przemyśle procesowym, są specjalistami w realizacji dużych projektów o wysokiej wartości dodanej
(badania i zakupy, prefabrykacja, montaż na miejscu, uruchomienie, itp.), w szczególności w farmacji.

𝗘𝘃𝗼𝗹𝘂𝘁𝗶𝘃𝗲 𝗩𝗮𝗰𝗰𝗶𝗻𝗲𝘀 𝗙𝗮𝗰𝗶𝗹𝗶𝘁𝘆  𝗳𝗼𝗿 𝗦𝗮𝗻𝗼𝗳𝗶. nouveau bâtiment de production de Sanofi

GŁÓWNE ELEMENTY PROJEKTU

projekt instalacji
produkcja urządzeń
kwalifikacje
kompleksowa dokumentacja 

zakres prac

inne projekty

Więcej informacji

PROJET
Świętujemy produkcję urządzenia nr 5000!

Przez ponad 30 lat działalności na rynku polskim wyprodukowaliśmy ponad 5000 urządzeń procesowych, zarówno samodzielnych urządzeń jak i elementów kompleksowych instalacji procesowych. Wśród  urządzeń znajdują się: mieszalniki do płynów, proszków, bioreaktory/fermentory, reaktory, zbiorniki magazynowe i procesowe, homogenizatory, stacje mycia, mieszadła i systemy mieszania.

Więcej informacji
PROJET
Biotechnologia morska: możliwości i wyzwania szybko rozwijającego się sektora

Niebieskie produkty przyszłości. Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce). Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów. Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe […]

Więcej informacji
PROJET
Plasma Pillow Plate

Jedną z największych zalet płaszczy typu Plasma Pillow Plate jest ich skuteczność. Wynika ona między innymi z tego, że stale austenityczne mają bardzo małe współczynniki przewodzenia ciepła.

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram