search
Aktualności

Nasze Projekty

Przemysł szklarski i hutnictwo

Ponowne uruchomienie wielkiego pieca Arcelor Mittal Galati w Rumunii

opis projektu

Rumuński oddział jednego z największych na świecie producentów stali, ArcelorMittal Galati zlecił naszemu oddziałowi ponowne uruchomienie wielkiego pieca numer 5.

główne elementy projektu

240 ton rurociągów
4 000 metrów rurociągów
6 miesięcy na miejscu

ZAKRES PRAC

BF5 został zamknięty w styczniu 2010 r., a wykonana przez nasz zespół modernizacja miała przedłużyć jego żywotność o 15 lat i zmniejszyć różnicę kosztów między fabrykami Galati w Rumunii i ArcelorMittal w Europie Zachodniej.

Projekt wykonaliśmy w formule EPC, łącznie z pracami budowlanymi, układem chłodzenia, układem hydraulicznym i estakadami. 

Szczegółowy zakres wykonanych prac:

  • system chłodzenia: inżynieria projektowa, produkcja, montaż rurociągów, zarządzanie podwykonawcami (podnoszenie / izolacja / CG)
  • modernizacja pieca
  • obudowa wielkiego pieca
  • pokrywa otworu wylotowego pieca
  • układ chłodzenia z fosami, płytami chłodzącymi i chłodzeniem obudowy
  • system wentylacji ciepłego powietrza
  • cowpers
  • kanał gorącego powietrza
  • system wentylacyjny

relacja z realizacji

Naszym celem jest tworzenie powtarzalnej wartości dla wszystkich interesariuszy poprzez dostarczanie inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań przemysłowych, usług i produktów na całym świecie przez cały cykl życia inwestycji przemysłowych.
claude goyer • Dyrektor projektu
40 lat w boccard

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Kontenerowa stacja mieszania gazów SO2/N2 dla jednego z największych producentów szkła na świecie

Doświadczenie w projektach dla przemysłu szklarskiego zaprocentowało współpracą z jednym z największych producentów szkła na świecie.

Więcej informacji
PROJET
Huta szkła - jak zaprojektować bezpieczną i wydajną instalację technologiczną?

Huta szkła to bardzo specyficzny, zaawansowany technologicznie i niebezpieczny obiekt. Szereg procesów technologicznych, niezbędnych do funkcjonowania huty oraz zapewnienia ciągłości produkcji szkła, oparty jest na bardzo rozbudowanym systemie bezpieczeństwa. Pieca hutniczego nie da się zatrzymać i za chwilę uruchomić ponownie. To technologicznie niemożliwe. Właśnie dlatego tak ważna jest niezawodność działania, a co za tym idzie […]

Więcej informacji
PROJET
Ponowne uruchomienie wielkiego pieca Arcelor Mittal Galati w Rumunii

ArcelorMittal Galati, rumuński oddział jednego z największych producentów stali na świecie, zlecił naszemu zespołowi ponowne uruchomienie wielkiego pieca numer 5.  

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram