search
Aktualności

rozwiązania

Bioreaktory

Skalowalne rozwiązania do rozwoju Państwa bioprocesów

Kluczem do osiągnięcia dobrych efektów jest zrozumienie procesu zachodzącego w bioreaktorze. Konieczne jest więc poznanie warunków wzrostu mikroorganizmów oraz zachodzących między nimi reakcji.

Wiedzę tę posiadają nasi technolodzy i inżynierowie. Dodatkowo jest ona podparta wieloletnim doświadczeniem. Wszystko to sprawia, że są oni w stanie zaprojektować urządzenia odpowiadające wymaganiom procesu i zapewniające jego skalowalność na odpowiednim poziomie..

państwa proces

Nowoczesne, zintensyfikowane i różnorodne bioprocesy 

Popyt na produkty biofarmaceutyczne znacząco rośnie. W konsekwencji procesy stosowane do wytwarzania tych produktów muszą być w stanie sprostać wymaganiom rynku. Co więcej, aby procesy z udziałem mikroorganizmów mogły zostać przeprowadzone, muszą zapewnione być ku temu odpowiednie warunki.

Podstawowy wymóg dotyczy bioreaktora. Należy zwrócić uwagę, aby w wystarczającym stopniu odprowadzał on ciepło oraz aby cechowała go duża sprawność w procesie wymiany tlenu. Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia pożądanej szybkości procesu, wydajności reakcji oraz jakości otrzymywanego produktu.

Warunki procesu, które muszą zapewnić bioreaktory

Więcej informacji o projektowaniu urządzeń
Bioreaktory to urządzenia zbiornikowe złożone z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest zbiornik o określonych proporcjach wysokości względem średnicy, a drugim mieszadło dobrane względem rodzaju procesu, do jakiego używany będzie bioreaktor.

Typowym procesem zachodzącym w bioreaktorze jest proces mechanicznego mieszania i wymiany ciepła. Mają tam miejsce również inne procesy biotechnologiczne związane z rozwojem mikrobiologicznym. Są one zależne od technologii. Bioreaktor to także narzędzie to przeprowadzania procesów enzymatycznych oraz do hodowli komórek organizmów wyższych. Wszystkie te procesy zachodzą w warunkach kontrolowanych, przez co ryzyko zakażenia jest całkowicie wyeliminowane lub maksymalnie ograniczone.

Bioreaktory znajdują wykorzystanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i chemicznym. Stosowane są do produkcji antybiotyków, enzymów i szczepionek, a także do wytwarzania białek leczniczych, do produkcji jogurtów, sera, piwa, octu, biomasy oraz do oczyszczania ścieków komunalnych.

Pobierz broszurę bioreaktory

naszA oferta

Urządzenia odpowiednio zaprojektowane do konkretnych zadań związanych z Państwa procesem 

Nasze bioreaktory to urządzenia bogato wyposażone. Posiadają one m.in. osprzęt pomiarowo-kontrolny, który umożliwia pełną kontrolę nad każdym etapem realizowanego procesu produkcyjnego. Dzięki niemu możemy także śledzić historię zmian kluczowych parametrów produkcji. System sterowania pozwala również zapewnić ilość tlenu, która niezbędna jest do prawidłowego rozwoju bakterii. 

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia naszych bioreaktorów są płaszcze grzewczo-chłodzące. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie odpowiedniej temperatury podczas całego procesu

Niezwykle ważne w procesie produkcji bioreaktorów jest zachowanie odpowiednich standardów wykonania. Ze względu na konieczność zapewnienia sterylnych warunków, wewnętrzna powierzchnia bioreaktorów powinna być gładka. Chropowatość i nieregularność powłoki zwiększają bowiem ryzyko osadzania się na niej drobnoustrojów. Ich niekontrolowany rozwój może negatywnie wpływać na przebieg całego procesu mikrobiologicznego. 

Nasze bioreaktory projektujemy i dobieramy ich wyposażenie tak, żeby spełniały wymagania Państwa procesu. Nie ma problemu, abyśmy wykonali dla Państwa zarówno bioreaktory pilotażowe, jak i bioreaktory do regularnej produkcji na skalę przemysłową. 

nasze usługi

Nasze usługi zapewniające bezpieczeństwo i wydajność Państwa urządzeń i instalacji

Zapewniamy bezpieczeństwo i wydajność Państwa instalacji i urządzeń. Nasi serwisanci przeprowadzą diagnostykę na miejscu i zlecą niezbędne działania naprawcze.
Oferujemy rozwiązania prewencyjne, w tym także rozwiązania cyfrowe dostosowane do Państwa potrzeb.

Audyty i przeglądy okresowo-kontrolne

 • identyfikacja części zużywających każdego sprzętu
 • kontrola sprzętu AKiP
 • analiza stopnia zużycia części w celu dostosowania częstotliwości wymiany do warunków prac
 • przedstawienie listy części zużywalnych, które powinny być na stanie celem zapewnienia nieprzerwanej produkcji

Podstawowe czynności utrzymania ruchu:

 • kontrola i usuwanie bieżących nieszczelności
 • kontrola stanu środków smarnych i punktów smarnych
 • kontrola stanu powierzchni urządzeń
 • kontrola stanu wyposażenia procesowego
 • kontrola stanu instalacji elektrycznych

Serwis części zamiennych

 • gwarancja oryginalnych części zgodnych z wymogami instalacji i obwodami identyfikacyjnymi
 • lista zalecanych części zamiennych
 • dostawa części zużywalnych do zbiorników, wymienników, pomp, zaworów, jednostek filtracyjnych itp.
 • przegląd/wymiana elementów zużywających się
 • wymiana uszczelnień i zestawów naprawczych uszczelnień
 • globalna logistyka komponentów

Modernizacja i naprawy

 • usuwanie problemów i naprawa urządzeń zbiornikowych ze stali nierdzewnej
 • weryfikacja układów pneumatycznych (układy podnoszenia)
 • przeglądy techniczne urządzeń ciśnieniowych
 • badania PT, VT, endoskopia przemysłowa/urządzeń dozorowych

dlaczego my?

Dlaczego warto powierzyć wykonanie bioreaktora właśnie nam?

Nasi eksperci wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie, aby dostarczyć Państwu innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dbamy o to, by były one ściśle dostosowane do specyficznych wymagań i możliwości Państwa produkcji. Oferujemy także standardowe rozwiązania, pozwalające znacząco skrócić czas realizacji.

Projektowane przez nas urządzenia charakteryzują się wysokim współczynnikiem niezawodności i powtarzalności produkcji. Z kolei wysoki standard ich wykonania to gwarancja sterylności procesu.

Dysponujemy własną jednostkę R&D, która nie tylko pozwala przetestować proponowane przez nas rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne pod kątem Państwa technologii i produktu, ale ułatwia także zaprojektowanie dla Państwa odpowiedniego procesu.

Dzięki wykonaniu bioreaktorów na naszym warsztacie zapewniamy doskonałą kontrolę jakości naszych produktów.

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-downarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram