search
Aktualności

rozwiązania

Reaktory

Pomagamy zapewnić bezpieczeństwo prowadzenia samego procesu, jak i bezpieczeństwo personelu

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że reaktory z reguły pracują w warunkach dużych wahań ciśnienia i temperatury. Wynika to ze specyfiki reakcji egzotermicznych/endotermicznych lub jest wywoływane celowo, aby przeprowadzenie takowych reakcji było możliwe.

Mając to na względzie, przykładamy ogromną uwagę do projektowania naszych reaktorów, ich odpowiedniego wyposażenia, dobrania właściwych materiałów, z których są wykonane oraz zapewnienia systemu sterowania, umożliwiającego pełną kontrolę nad procesem. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla ludzi i procesu.

państwa proces

Budowa reaktora odpowiedzią na różnorodność procesów chemicznych 

Reaktory to specjalne zbiorniki lub urządzenia zbiornikowe, w których przeprowadza się dedykowane reakcje chemiczne. W reakcjach tych mogą brać udział gazy, ciecze i ciała stałe.

Różnorodność procesów chemicznych wymusza różnorodność konstrukcji reaktorów. Takie zróżnicowanie sprawia jednak, że znajdują one szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Mowa tutaj m.in. o przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym czy też chemicznym.

Nasi inżynierowie mają wiedzę i doświadczenie we wszystkich wymienionych wyżej gałęziach przemysłu. Dzięki temu z powodzeniem jesteśmy w stanie zaoferować Państwu reaktory przystosowane do przeprowadzania dowolnego procesu chemicznego. Konstruktorzy dołożą wszelkich starań, aby dobrać właściwe wyposażenie i zapewnić odpowiedni standard wykończenia reaktora.

Bezpieczny, stabilny i kontrolowany proces

Więcej informacji o projektowaniu urządzeń
Reakcje chemiczne uwalniają ciepło lub pochłaniają ciepło. W niektórych przypadkach mogą doprowadzić do niekontrolowanego wzrostu temperatury, co może prowadzić do szeregu skutków, takich jak: wykipienie masy reakcyjnej, a nawet wybuch. Uwolnienie materiałów łatwopalnych może spowodować pożar lub wtórne wybuchy, a niebezpieczne i toksyczne substancje mogą skazić miejsce pracy, a nawet teren okolicy.

Dokładna kontrola parametrów reakcji, wykonywanie receptur w sprawdzonych i bezpiecznych urządzeniach jest podstawą bezpiecznego i wydajnego procesu chemicznego. Warto powierzyć ich wykonanie konstruktorom, którzy doskonale znają procesy i reakcje chemiczne i potrafią dobrać odpowiednie wyposażenie reaktora do potrzeb substancji.

Pobierz broszurę reaktory

naszA oferta

Reaktory zaprojektowane do konkretnych właściwości produktu i reakcji chemicznych zachodzących w urządzeniu 

Oferowane przez nas reaktory chemiczne wyposażone są m.in. w mieszadła. Dobieramy je w zależności od właściwości fizykochemicznych produktu oraz specyfiki reakcji chemicznej, która ma w nich zachodzić. Wszystko po to, aby uzyskany dzięki mieszadłom efekt procesu był jak najbardziej zadowalający.

Nasze reaktory posiadają także płaszcze grzewczo-chłodzące – tradycyjne lub wykonane w technologii Plasma Pillow Plate. Wszystkie reaktory wyposażamy w układ kontrolno-pomiarowy oraz system sterowania. 

Co ważne, nasze reaktory wykazują odporność chemiczną na substancje niebezpieczne, np. wybuchowe lub żrące, które zostaną umieszczone we wnętrzu reaktora. Wszystko dzięki temu, że tworzymy urządzenie ze stali nierdzewnej oraz materiałów odpornych na wybrane media Klienta. 

nasze usługi

Nasze usługi zapewniające bezpieczeństwo i wydajność Państwa urządzeń i instalacji

Zapewniamy bezpieczeństwo i wydajność Państwa instalacji i urządzeń. Nasi serwisanci przeprowadzą diagnostykę na miejscu i zlecą niezbędne działania naprawcze.
Oferujemy rozwiązania prewencyjne, w tym także rozwiązania cyfrowe dostosowane do Państwa potrzeb.

Audyty i przeglądy okresowo-kontrolne

 • identyfikacja części zużywających każdego sprzętu
 • kontrola sprzętu AKiP
 • analiza stopnia zużycia części w celu dostosowania częstotliwości wymiany do warunków prac
 • przedstawienie listy części zużywalnych, które powinny być na stanie celem zapewnienia nieprzerwanej produkcji

Podstawowe czynności utrzymania ruchu:

 • kontrola i usuwanie bieżących nieszczelności
 • kontrola stanu środków smarnych i punktów smarnych
 • kontrola stanu powierzchni urządzeń
 • kontrola stanu wyposażenia procesowego
 • kontrola stanu instalacji elektrycznych

Serwis części zamiennych

 • gwarancja oryginalnych części zgodnych z wymogami instalacji i obwodami identyfikacyjnymi
 • lista zalecanych części zamiennych
 • dostawa części zużywalnych do zbiorników, wymienników, pomp, zaworów, jednostek filtracyjnych itp.
 • przegląd/wymiana elementów zużywających się
 • wymiana uszczelnień i zestawów naprawczych uszczelnień
 • globalna logistyka komponentów

Modernizacja i naprawy

 • usuwanie problemów i naprawa urządzeń zbiornikowych ze stali nierdzewnej
 • weryfikacja układów pneumatycznych (układy podnoszenia)
 • przeglądy techniczne urządzeń ciśnieniowych
 • badania PT, VT, endoskopia przemysłowa/urządzeń dozorowych

dlaczego my?

Dlaczego warto powierzyć wykonanie reaktora właśnie nam?

Wiedza i doświadczenie naszych ekspertów pozwala na dostarczenie Państwu rozwiązań sprawdzonych i zaawansowanych technologicznie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu doskonale potrafimy dobrać materiały odporne na czynniki procesu/reakcji.

Mamy doświadczenie w projektowaniu rozwiązań dla substancji trudnych, żrących i wybuchowych. Stanowi ono gwarancje, że projektowane przez nas urządzenia są w 100% bezpieczne dla ludzi oraz produktu. Potwierdzeniem tego jest także fakt, że produkowane przez nas reaktory chemiczne wykazują zgodność z dyrektywą ATEX. . 

Dzięki wykonaniu bioreaktorów na naszym warsztacie zapewniamy doskonałą kontrolę jakości naszych produktów.

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-downarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram