search
Aktualności

rozwiązania

Stacje mycia i sterylizacji

Systemy mycia dostosowane do Państwa procesu, istniejącej infrastruktury oraz preferencji

Mycie urządzeń i instalacji do produkcji należy do krytycznych obszarów w każdym zakładzie przemysłowym, w szczególności zaś w tych, w których surowce są przekształcane w produkty przeznaczone do spożycia przez ludzi. W celu zachowania wysokiego stopnia higieny instalacji należy zadbać o prawidłowo przeprowadzony proces mycia. Wpływa on nie tylko na bezpieczeństwo wytwarzanych produktów finalnych, ale także na ich jakość.

Proces mycia, niezależnie od tego, czy ręczny, czy zautomatyzowany przebiega w podobnych etapach: wstępne płukanie, mycie, płukanie, dezynfekcja, płukanie końcowe. O jego złożoności decydują rodzaj osadu oraz stopień zabrudzenia powierzchni roboczych.

W Boccard Kates doskonale znamy technologię mycia CIP (Cleaning In Place) oraz sterylizacji SIP (Sterilisation In Place) i projektujemy nasze instalacje w taki sposób, aby zapewnić jak najbardziej wydajny i optymalny proces.

Nasza oferta

Nasze rozwiązania w procesie mycia przemysłowego

 • Stacje mycia CIP (clean in point, czyszczenie w miejscu) są urządzeniami lub zespołami urządzeń, w skład których wchodzą zbiorniki oraz niezbędny osprzęt technologiczny. Są przeznaczone do mycia i dezynfekcji chemicznej instalacji i wyposażenia technologicznego urządzeń i instalacji w obiegu zamkniętym i nie wymagają ich demontażu.

  W Boccard Kates oferujemy wykonanie stacji mycia dostosowanych do Państwa potrzeb, oferujemy stacje zarówno stacjonarne, jak i przejezdne, z każdym rodzajem obsługi: ręcznym, półautomatycznym i automatycznym. Automatyczne stacje mycia CIP są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, głównie ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa, który oferują. Ponadto pozwalają na minimalizację zużycia środków myjących, czynników energetycznych, wody lub innego medium myjącego, oraz zasobów ludzkich.

  Oferujemy wykonanie wszystkich typów stacji ze względu na proces:
  • jedno- i wielotorowych;
  • jedno- i dwufazowych;

 

 • Stacje mycia COP (Clean out of Place) przeznaczone są do mycia mobilnych zbiorników, binów, demontowanych komponentów urządzeń procesowych oraz innego sprzętu pomocniczego w zakładach produkcyjnych. Ogromną zaletą takich rozwiązań jest przede wszystkim możliwość walidacji procesu mycia (dostarczamy pełną dokumentację DQ/IQ/OQ/PQ). Zastosowanie półautomatycznych stacji COP pozwala także wyeliminować ryzyko związane z ręcznym myciem zbiorników przejezdnych, zwiększając bezpieczeństwo na terenie zakładu produkcyjnego.

 

 • Sterylizacja to system zaprojektowany do automatycznego czyszczenia i dezynfekcji bez większych prac demontażowych i montażowych. Jest ona ostatnim, nieobowiązkowym etapem procesu czyszczenia, przeprowadzanym głównie w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Czyszczenie odbywa się za pomocą pary wodnej i jest wykonywane po dokonaniu czyszczenia na miejscu (CIP).

Produkowane przez nas stacje mycia CIP mogą być wyposażone w dedykowane sterowanie z oprogramowaniem pozwalającym na wysoką automatyzacje procesu, zwiększając jego skuteczność i bezpieczeństwo obniżając jednocześnie koszty eksploatacji.

Stacje mogą być dowolnie skonfigurowane zgodnie z wymogami indywidualnych Klientów w takie systemy jak:
 • zespół podgrzewania i regulacji temperatury roztworu myjącego
 • zespół pomiaru i regulacji stężenia środków myjących w stacji mycia (podczas przygotowywania roztworu) oraz na powrocie (w celu sprawdzenia stężenia zanieczyszczeń w popłuczynach)
Produkowane przez nas stacje mycia CIP mogą być wyposażone w dedykowane sterowanie z oprogramowaniem pozwalającym na wysoką automatyzacje procesu, zwiększając jego skuteczność i bezpieczeństwo obniżając jednocześnie koszty eksploatacji.

Stacje mogą być dowolnie skonfigurowane zgodnie z wymogami indywidualnych Klientów w takie systemy jak:
Pobierz broszurę stacje mycia

nasze usługi

Modułowe stacje CIP


Projektujemy i budujemy także bardzo rozbudowane, przystosowane do mycia dużych instalacji, modułowe stacje mycia CIP. Nasze stacje są przystosowane do mycia nawet dziesięciu obiegów.

Stacje składają się z następujących modułowych:

 • węzeł zbiornikowy
 • moduł grzewczy
 • wyspy zaworowe zasilające i powrotowe
 • moduł filtracyjny
 • moduł dozowania detergentów
 • moduł parowy

dlaczego my?

Dlaczego warto powierzyć projekt i wykonanie stacji mycia właśnie nam?

Kompleksowo rozwiązujemy Państwa problemy, oferując systemy mycia dostosowane do Państwa procesu, istniejącej infrastruktury oraz preferencji. Oferujemy zarówno jednozbiornikowe stacje mycia, jak i rozbudowane, modułowe. Nasze stacje mycia CIP są projektowane w zależności od typu zanieczyszczenia, wielkości, złożoności i lokalizacji obiegów. Decydując się na współpracę z nami zyskują Państwo pewność, że proces mycia zostanie zaprojektowany przez specjalistów znających wszystkie jego aspekty. 

Doskonale znamy i rozumiemy zasady oddziaływania czynników mechanicznych w procesie mycia, dlatego zwracamy szczególną uwagę na zachowanie odpowiedniej prędkości przepływu i turbulencji.

Mamy bogate doświadczenie z różnymi substancjami: lepkimi, kleistymi, gęstymi. Potrafimy zaprojektować projekt mycia tak, aby usunął wszystkie typy zabrudzeń.

Oferowane przez nas stacje mycia mogą być wykonane jako urządzenia zgodne z dyrektywą ATEX, co pozwala na pracę w określonej strefie zagrożenia wybuchem lub jako urządzenia generujące strefę poprzez zastosowanie palnych środków myjących.

Posiadamy własne rozwiązania cyfrowe do optymalizacji procesu, pozwalające wprowadzić realne oszczędności wody i energii (link Track Advance).

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-downarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram