search
Aktualności

Rynki

Energetyka jądrowa

Ponad 50 lat doświadczenia w branży jądrowej

Boccard Kates jest częścią globalnej grupy Boccard, która ma bogate doświadczenie w budowie i utrzymaniu elektrowni jądrowych, szczególnie na rynku francuskim.

Boccard uczestniczył w budowie ponad 44 reaktorów jądrowych, tym samym aktywnie przyczyniając się do powstania francuskiej elektrowni atomowej. Stał się w ten sposób głównym lokalnym i międzynarodowym graczem w branży jądrowej i utrzymuje tę pozycję od przeszło 50 lat.

Zespoły Boccard towarzyszą Państwu w całym cyklu eksploatowania Państwa obiektów jądrowych. Posiadają wszystkie wymagane uprawnienia i kompetencje, by wesprzeć Państwa w budowie nowych obiektów oraz służymy fachową pomocą w zakresie modernizacji lub utrzymania eksploatowanych już elektrowni, aż do ich demontażu/rozbiórki i utylizacji odpadów.

Inżynierowie z Boccard Kates biorą aktywny udział w projektach prowadzonych przez francuski oddział Boccard, zdobywając w ten sposób cenną wiedzę i doświadczenie w budowie i utrzymaniu elektrowni atomowych.

Państwa potrzeby

Zróżnicowane w zależności od etapu życia elektrowni

Oferujemy, oparte na naszej wiedzy, innowacyjne rozwiązania dla zakładów produkujących energię elektryczną, zakładów badawczych, a także zakładów przetwarzania odpadów jądrowych: inżynieria, produkcja, budowa i utrzymanie sieci dystrybucyjnych w cywilnych instalacjach jądrowych.

Długoletnie doświadczenie w sektorze jądrowym, różnorodna wiedza techniczna i kompetencje w zakresie zarządzania złożonymi projektami pozwalają nam w pełni zrozumieć specyfikę branży jądrowej i jej przepisów oraz budować partnerskie relacje z naszymi Klientami.

Jesteśmy w stanie zaoferować usługi projektowo-budowlane EPC, od inżynierii po uruchomienie i utrzymanie ruchu.

Elektrownie - budowa od podstaw

Budowa nowych elektrowni jądrowych

Modernizacje

Modernizacja istniejących obiektów

utrzymanie ruchu

Prewencyjne utrzymanie ruchu elektrowni jądrowych

Demontaż

Rozbiórka wycofanych z eksploatacji instalacji jądrowych

gospodarka odpadami

Jednostki wzbogacania paliwa
Sieci gazowe lub płynne

specjalistyczne maszyny

OPTIM

Państwa wyzwania

Zwiększenie ilości czystej i niezawodnej energii

Energia jądrowa jest ważnym źródłem energii bezemisyjnej na świecie, zdolnym sprostać rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na energię i wyzwaniom związanym z ochroną środowiska.

Ten specyficzny sektor wymaga zagwarantowania maksymalnego poziomu bezpieczeństwa elektrowni jądrowych, wydłużenia okresu eksploatacji istniejących reaktorów i rozwiązań w zakresie zagospodarowania odpadów radioaktywnych.

nasze rozwiązania

Wieloletnie doświadczenie EPC

Od 1972 roku wspieramy naszych partnerów z branży jądrowej przez cały przemysłowy cykl życia ich obiektów. Nasze historyczne doświadczenie w sektorze jądrowym, nasza wszechstronna wiedza techniczna i zarządzanie złożonymi projektami opierają się na całkowitym opanowaniu specyfiki jądrowej i jej przepisów oraz na długoterminowych relacjach z naszymi Klientami-Partnerami.

Oferujemy usługi projektowo-budowlane EPC: od inżynierii po rozruch i konserwację.

Kultura bezpieczeństwa jądrowego oparta na odniesieniach historycznych i opanowaniu wymagań przemysłu jądrowego

Będąc aktywnym i ważnym graczem w branży światowej energii jądrowej, znacznie przyczyniliśmy się do wybudowania francuskiej elektrowni jądrowej (44 reaktory z 58) oraz 4 bloków w Chinach. Obecnie pracujemy nad centralami FA3 (Flamanville, Francja) i HPC (Hinkley Point, Wielka Brytania). Jesteśmy również jednym z ważniejszych graczy przy budowie reaktora badawczego Julesa Horowitza w Cadarache (Francja).

W ramach Boccard stworzyliśmy wyspecjalizowaną jednostkę – Centrum Doskonałości Atomowej we Francji, które integruje całą naszą wiedzę specjalistyczną w zakresie budownictwa w sektorze jądrowym i z którego koordynujemy wszystkie prace prowadzone w tym bardzo wrażliwym sektorze. Dzięki temu we wszystkich projektach, zarówno dotyczących budowy nowych elektrowni, jak i modernizacji istniejących, stosujemy te same standardy i możemy zagwarantować przestrzeganie wszystkich niezbędnych przepisów.

Ogromną wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa oraz ochrony ludzi i instalacji w myśl naszej zasady: „Bezpieczeństwo przede wszystkim”. Przestrzegamy także zasad poufności właściwych dla sektora nuklearnego. Wszystkie te zasady znajdują odzwierciedlenie w naszych regułach zarządzania projektem: Boccard Management System.

Nasze produkty i usługi

Kompleksowa realizacja: od projektu do utrzymania ruchu

EPC Instalacji
Partie płynów
Bilans wyspy jądrowej (BNI)
Bilans fabryki (BOP)
Pobieranie próbek
Awaryjny olej napędowy

Projektowanie
Badania procesów płynów
Ekspertyza E&I
Instalacja
Obliczenia

Prefabrykacja
Rurociągi
Zbiorniki
Skidy
Maszyny
Budowa na miejscu
Konstrukcja mechaniczna,
Spawy specjalne, pomiary laserowe 3D, badania implantacji
Modernizacja i utrzymanie ruchu na miejscu w eksploatacji
Demontaż

Prefabrykacja dla energetyki jądrowej

Rurociągi i estakady
 

Skidy
inżynieria, zaopatrzenie, produkcja, instalacja i testowanie

Zbiorniki
Projekt i wykonanie
Maszyny specjalistyczne
Dedykowane maszyny do użytku w nieprzyjaznych i napromieniowanych środowiskach

nasze certyfikaty

Certyfikaty dla bardzo wrażliwej branży

Bazując na swojej historycznej wiedzy i wdrażaniu proaktywnej polityki szkoleniowej dedykowanej energetyce jądrowej, nasze zespoły opanowały wymagania regulacyjne i dokumentacyjne (zamówienia BNI i ESPN) gwarantując bezpieczeństwo od projektu do uruchomienia.

rozwiązania cyfrowe

Nasze własne rozwiązania cyfrowe wspierające Państwa produkcję

Wydajność przemysłowa — Track Advance, śledzenie i identyfikowalność produktu
Prewencyjne utrzymanie ruchu — BocPredict, cyfrowe narzędzie do utrzymania ruchu
Identyfikacja i kontrola — BocTrack, cyfrowe narzędzie wspomagające kontrolę jakości

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Instalacje dla elektrociepłowni

Udział w budowie elektrociepłowni w Zabrzu w latach 2016-2018. Projekt obejmował dostawy materiałów, prefabrykację oraz prace obiektowe.  

Więcej informacji
PROJET
Instalacja magazynowania i dystrybucji wody amoniakalnej

Projekt, prefabrykacja, montaż i uruchomienie instalacji technologicznej dla Klienta z branży energetycznej.

Więcej informacji
PROJET
Nowa elektrownia Lucciana EDF PEI na Korsyce

Projekt wykonany w formule EPC, obejmujący m.in. prefabrykację rurociągów, budowę i montaż na miejscu, podłączenie wyposażenia.  

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

Dołącz do nas!
arrow-downarrow-rightarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram