search
Aktualności

RYNKI

Farmacja i biotechnologia

Pomagamy osiągnąć cele w zakresie jakości, zgodności z przepisami i wydajności

Wspieramy firmy z sektora farmaceutycznego i biotechnologicznego w zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań procesowych spełniających najwyższe wymagania jakościowe oraz ograniczających straty produktu.

Oferujemy zarówno pojedyncze urządzenia procesowe, takie jak mieszalniki, reaktory, bioreaktory i modułowe instalacje procesowe (tzw. skidy), jak i kompleksowe instalacje technologiczne "pod klucz". Kompetencje i umiejętności naszych ekspertów pozwolą sprostać każdemu wyzwaniu.

Nasze urządzenia i instalacje projektują konstruktorzy mający wieloletnie doświadczenie w pracy ze wszystkimi typami substancji wykorzystywanych w farmacji i biotechnologii. Projektowanie linii syropów czy zawiesin, projektowanie bioreaktorów pod hodowlę komórkową, dostosowanie urządzeń do standardów farmaceutycznych oraz do wielkości pomieszczeń, w których mają pracować, są codziennymi elementami naszej pracy.

Państwa produkty

Nasze rozwiązania są przeznaczone dla Państwa produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych.

Mieliśmy okazję projektować oraz tworzyć różnorodne instalacje farmaceutyczne, bardzo wymagające pod względem jakości produkcji i precyzji. Dzięki doświadczeniu w pracy z większością substancji produkowanych przez zakłady farmaceutyczne gwarantujemy osiągnięcie najlepszych wyników na każdym kluczowym etapie procesu.

Oferujemy także szeroki wachlarz rozwiązań dla Państwa bioprocesów. Nasze urządzenia doskonale sprawdzą się w procesach biosyntezy czy też fermentacji.

Farmacja

syropy i zawiesiny do picia,
kremy, 
maści i środki do zabiegów na skórę,
roztwory iniekcyjne i oftalmiczne.

Biotechnologia

przeciwciała monoklonalne i poliklonalne,
insulina,
szczepionki dla ludzi i zwierząt,
peptydy lub białka, sterylne płyny.

frakcjonowanie osocza

albumina
Immunoglobulina (IgG, IVIG)
białka odpowiadające za krzepnięcie krwi (czynnik VIII, czynnik IX),
fibrynogen
PPSB

Państwa wyzwania

Efektywna i higieniczna produkcja, zapewniająca ciągłość procesu

Działalność przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego skupia się wokół zdrowia. Laboratoria farmaceutyczne nieustannie poszukują innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań w zakresie produkcji leków, zaś zakłady produkcyjne starają się zapewnić jak najbardziej efektywną i nieprzerwaną produkcję, aby zagwarantować stałą dostępność leków na rynku.

Zarówno laboratoria, jak i zakłady produkcyjne muszą spełniać bardzo surowe krajowe, europejskie i międzynarodowe normy jakości. Są to tzw. Dobre Praktyki Produkcyjne, które uwzględniają aspekty środowiskowe, a także aspekty higieny i bezpieczeństwa. Stosowanie się do nich pomoże w zapewnieniu optymalnej jakości produktów końcowych.

Ponad 30-letnia współpraca z firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi pozwoliła nam nabyć dogłębną wiedzę na temat wyzwań, jakie stoją przed Państwa branżą oraz nabyć umiejętności, które umożliwią sprostanie tym wyzwaniom.

Nasze rozwIązania

Szybsza realizacja Państwa projektów dzięki naszej specjalistycznej wiedzy: zarządzanie projektem, projektowanie, produkcja, kwalifikacje, uruchomienie i serwis posprzedażowy

Mamy bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami farmaceutycznymi, które pozwala nam fachowo przeprowadzić etap badania, projektowania, produkcji, kwalifikacji, instalacji oraz utrzymania urządzeń i instalacji.

Projektując Państwa procesy, nasi eksperci starają się zapewnić im najwyższą jakość. Przywiązujemy także dużą uwagę do zgodności procesów z aktualnymi Dobrymi Praktykami Wytwarzania oraz z wymogami i preferencjami zawartymi w Specyfikacji Wymagań Użytkownika (cGMP i URS).

Gwarantujemy, że nasze instalacje i urządzenia będą wydajne, produktywne i łatwe w utrzymaniu dla każdego typu produktu. Bardzo dbamy o wysoki standard wykonania naszych urządzeń i niską chropowatość powierzchni, co pozwala uniknąć kontaminacji. Mamy doświadczenie w projektowaniu instalacji i urządzeń dla substancji o wysokiej gęstości i lepkości, do produkcji emulsji i maści w warunkach sterylnych.

Wszelkie rozwiązania w zakresie projektowania i produkcji skidów, zbiorników, mieszadeł, bioreaktorów, fermentorów, stacji myjących oraz systemów nadzoru i automatyki dostosowujemy do wysokich standardów farmaceutycznych.

Dzięki wspólnej i dobrze skoordynowanej pracy działów inżynierii, produkcji, automatyki i kontroli jakości zapewniamy pełną kontrolę procesu i łatwe zarządzanie przyszłymi instalacjami.

Dedykowane urządzenia procesowe

do Państwa procesów farmaceutycznych i biotechnologicznych


> Modułowe instalacje (skidy)
> Zbiorniki procesowe i magazynowe
> Bioreaktory
> Pętle wody
> Moduły ultrafiltracyjne
> Pasteryzatory/sterylizatory
> Stacje mycia CIP/COP


nasze usługi

Pomagamy wydłużyć życie Państwa instalacji

Zarówno bezpośrednio na miejscu, jak i zdalnie, zapewniamy utrzymanie Państwa instalacji na najwyższym poziomie przy pełnym bezpieczeństwie.

Nasze własne rozwiązania cyfrowe wspierające Państwa produkcję

Wydajność przemysłowa i Prewencyjne utrzymanie ruchu
Track Advance i BocPredict
Bezpieczeństwo instalacji
BocLock, bezpieczne i higieniczne złącze do instalacji procesowych

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Świętujemy produkcję urządzenia nr 5000!

Przez ponad 30 lat działalności na rynku polskim wyprodukowaliśmy ponad 5000 urządzeń procesowych, zarówno samodzielnych urządzeń jak i elementów kompleksowych instalacji procesowych. Wśród  urządzeń znajdują się: mieszalniki do płynów, proszków, bioreaktory/fermentory, reaktory, zbiorniki magazynowe i procesowe, homogenizatory, stacje mycia, mieszadła i systemy mieszania.

Więcej informacji
PROJET
Biotechnologia morska: możliwości i wyzwania szybko rozwijającego się sektora

Niebieskie produkty przyszłości. Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce). Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów. Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe […]

Więcej informacji
PROJET
Plasma Pillow Plate

Jedną z największych zalet płaszczy typu Plasma Pillow Plate jest ich skuteczność. Wynika ona między innymi z tego, że stale austenityczne mają bardzo małe współczynniki przewodzenia ciepła.

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-downarrow-rightarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram