Projektujemy i budujemy instalacje i urządzenia

dla przemysłu chemicznego

Przemysł chemiczny

Projektując rozwiązania dla zakładów chemicznych kładziemy nacisk na bezpieczeństwo – zarówno ludzi, jak i samej instalacji.


Budowa innowacyjnych i bezpiecznych instalacji dla przemysłu chemicznego to nasza specjalność. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z trudnymi i niebezpiecznymi substancjami, takimi jak substancje wybuchowe, żrące, kleiste czy też gęste. Świadczymy pomoc na każdym etapie - od fazy projektowania, poprzez realizację, aż po uruchomienie. Pracujemy zarówno na projektach własnych, jak i dostarczonych przez Klienta.

Modułowe instalacje procesowe (skidy), pojedyncze zbiorniki magazynowe i procesowe, automatyzacja instalacji technologicznych czy też kompleksowe instalacje procesowe „pod klucz" – to tylko przykładowe projekty, które są w zasięgu możliwości naszych specjalistów.
Państwa wyzwania

Dostępność instalacji procesowych oraz zmniejszenie emisji priorytetami branży energetycznej


Przemysł chemiczny to jeden z największych i strategicznych sektorów przemysłu, a ponadto bardzo zróżnicowany.

Charakterystyczna dla przemysłu chemicznego jest także duża konkurencyjność oraz – szczególnie na gruncie europejskim – konieczność dostosowania do coraz bardziej zaostrzającej się polityki klimatycznej. Nic więc dziwnego, że branża chemiczna, dążąc do sprostania współczesnym wyzwaniom gospodarczym i środowiskowym, przeznacza na swój rozwój ogromne nakłady inwestycyjne.

Głównymi trendami w rozwoju rynku chemicznego są: dostosowanie procesów technologicznych do regulacji środowiskowych, zmniejszenie oddziaływania na środowisko, modernizacje nastawione na zwiększenie efektywności wykorzystywania surowców i zasobów naturalnych, podniesienie efektywności pracy zakładów przemysłowych oraz zmniejszenie poziomu awaryjności. Ponadto dużą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa zarządzania chemikaliami oraz bezpieczeństwa pracowników.

Oferowane przez nas rozwiązania wykonane są zgodnie z dobrą praktyką inżynierską, obowiązującymi przepisami prawa oraz dyrektywami europejskimi.
Nasze rozwązania

o najwyższym poziomie bezpieczeństwa eksploatacyjnego i procesowego.

W projektowanych i tworzonych przez nas instalacjach oraz urządzeniach procesowych szczególną wagę przywiązujemy do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Wszystkie nasze projekty wykonywane są zgodnie z obowiązującymi dyrektywami (m.in. z dyrektywą PED i ATEX – zobacz wszystkie – link). Z racji tego, że bezpieczeństwo stanowi dla nas priorytet, każdy projekt rozpoczynamy od analizy ryzyka. 

Zaprojektowane przez nas instalacje oraz urządzenia są bezpieczne dla człowieka i środowiska, a także dostosowane do potrzeb i wymagań Klienta. Precyzyjnie dobieramy technologię, armaturę i urządzenia, które najlepiej zoptymalizują procesy produkcyjne i procesowe w Państwa firmie. Wdrażając nowe i innowacyjne technologie staramy się zapewnić nie tylko optymalne, ale i energooszczędne rozwiązania.  

Posiadamy szereg własnych rozwiązań wspierających optymalizację i modernizację produkcji. Wśród nich jest chociażby BocPredict, pozwalający na zdalne utrzymanie ruchu oraz TrackAdvance, służący do optymalizacji procesów. 

Projektujemy zgodnie z przepisami krajowymi i wytycznymi zakładowymi. Nasze projekty są szyte na miarę możliwości i oczekiwań Klienta. 

 

 

Dedykowane urządzenia procesowe

Bezpieczne i funkcjonalne urządzenia dopasowane do Państwa procesu

Agresywność materiałów często wykracza poza możliwość stosowania powszechnie znanych stali kwasoodpornych jak 304, 316. Nasze urządzenia możemy wykonać ze stali bardziej odpornych na korozję, takich jak stal 904 lub stale grupy duplex. Nasze urządzenia są zaprojektowane do konkretnych właściwości produktu i reakcji chemicznych zachodzących w urządzeniu. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną poświęconą naszym reaktorom.

 

Zarządzanie projektem

Zadbamy o efektywne i bezpieczne wykonanie Państwa projektu, dzięki naszemu doświadczeniu  w różnych zakładach chemicznych.

Niezależnie od rozmiarów Państwa projektu, oferujemy takie same standardy zarządzania projektem.  Nie ma znaczenia, czy zlecenie dotyczy zbiornika, mieszalnika, systemu automatyki czy kompletnej instalacji procesowej dedykowany kierownik projektu będzie miał nadzór nad wszystkim od fazy koncepcyjnej, przez produkcję, aż po uruchomienie. To kierownik będzie jedyną osobą do kontaktu, która chętnie odpowie na wszelkie Państwa pytania związane z projektem. Zajmie się on także koordynacją pracy wszystkich zespołów. Kierownik wyposażony jest w wiedzę techniczną, która ułatwia mu opracowanie realistycznego plan działania, czyli planu dostosowanego do ograniczeń budżetowych i terminowych. Plan ten będzie obejmował całość oferowanych przez nas usług. 

Zarówno kierownik, jak i zespół wykonujący prace w Państwa obiekcie, mają doświadczenie w realizacji projektów w zakładach chemicznych i w pracy z różnymi substancjami chemicznymi. Doskonale znamy zasady bezpieczeństwa i wewnętrzne przepisy obowiązujące w tego typu zakładach, przez co będziemy w stanie skutecznie zadbać o bezpieczeństwo własne i podwykonawców. Zadbamy nie tylko o nową instalację, ale także o istniejącą infrastrukturę. 

Zastosowane procedury pozwalają nam zagwarantować responsywne zarządzanie projektami zgodnie z naszym systemem jakości Boccard Kates Management System. 

Nasze usługi

Wspieramy Państwa w zakresie optymalizacji wydajności i utrzymania ruchu

Oferujemy Państwu konkretne usługi modernizacji, konserwacji i optymalizacji wydajności Państwa obiektów i urządzeń procesowych. Oferujemy także rozwiązania wspierające obszary o strategicznym znaczeniu dla produkcji, takie jak zużycie wody, energii, możliwości odzyskiwania utraconych produktów czy też zapewnienie bezpieczeństwa ciągłości produkcji i obsługi. 

Dzięki prewencyjnemu utrzymaniu ruchu zapobiegamy stratom energii, do których dochodzi na skutek awarii urządzeń lub nieszczelności instalacji dystrybucji mediów (na przykład pary wodnej). 

Dodatkowo nasz serwis gospodarki smarowniczej zadba o stałą dostępność maszyn i wydłużenie ich żywotności. 

Przemysł chemiczny

Nasze realizacje

Projet
Kompletna instalacja do produkcji polew czekoladowych

Wybudowany przez nas zakład był częścią inwestycji klienta w Polsce, mającej na celu zwiększenie produkcji. Podobną instalację wykonaliśmy również dla innego oddziału.  

En savoir plus
Projet
Nowy projekt: Evolutive Vaccines Facility Sanofi

EVF to w pełni cyfrowy, bardzo nowoczesny obiekt do produkcji biomateriałów, zaprojektowany tak, aby umożliwić sprawne i elastyczne wytwarzanie wielu szczepionek i materiałów biologicznych, w tym mRNA.    

En savoir plus
Projet
Pętla wody RO z punktami poboru ręcznego i automatycznego oraz ze zbiornikiem magazynowym o pojemności 30m3

W ramach inwestycji nasi inżynierowie byli odpowiedzialni za zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie pętli wody RO z punktami poboru ręcznego i automatycznego oraz ze zbiornikiem magazynowym o pojemności 30m3 z możliwością wytworzenia w nim poduszki azotowej.  

En savoir plus
Nasze projekty dla branży chemicznej
Aktualności

Polecane artykuły

Articles
Co jest potrzebne, aby rozpocząć produkcję majonezu?

Mieszadło homogenizujące jest kluczowym elementem systemu produkcji majonezu. Jego zadaniem jest zapewnienie dokładnego wymieszania i jednorodności składników, a przede wszystkim stworzenie kremowej, gładkiej konsystencji bez grudek i rozwarstwień.

En savoir plus
Articles
Biotechnologia morska: możliwości i wyzwania szybko rozwijającego się sektora

Niebieskie produkty przyszłości. Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce). Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów. Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe […]

En savoir plus
Articles
Plasma Pillow Plate

Jedną z największych zalet płaszczy typu Plasma Pillow Plate jest ich skuteczność. Wynika ona między innymi z tego, że stale austenityczne mają bardzo małe współczynniki przewodzenia ciepła.

En savoir plus
Wszystkie aktualności

MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA ? 

Zapraszamy do kontaktu
Nasi Klienci

Zaufali nam