search
Aktualności

rynki

Kosmetyki i higiena

Pomagamy osiągnąć pożądaną wydajność i jakość produktu!

Nieustannie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań procesowych, które wesprą Państwa w budowie i modernizacji instalacji i urządzeń do produkcji kosmetyków.

Szczególny nacisk kładziemy na rozwój elastycznych urządzeń i narzędzi, działających w oparciu o najnowocześniejsze technologie, które pozwolą na to, aby w ramach jednej instalacji możliwa była produkcja różnych rodzajów wyrobów. Nasi eksperci zrobią wszystko, by sprostać Państwa wyzwaniom.

Nasza działalność zaczyna się od pojedynczych urządzeń procesowych, takich jak mieszalniki czy homogenizatory, przez modułowe instalacje procesowe (skidy), aż po kompleksowe instalacje technologiczne „pod klucz".

Państwa produkty

Projektujemy instalacje „szyte na miarę”, które spełniają wymagania Państwa produktów kosmetycznych i higienicznych

Mamy doświadczenie w projektach związanych z różnorodnymi produktami kosmetycznymi i higienicznymi, dzięki czemu z łatwością zaprojektujemy i wykonamy każdy proces.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

szampony, odżywki, maski, żele, olejki i farby

Produkty do pielęgnacji ciała

żele, kremy i płyny do ciała


Kosmetyki do makijażu

podkłady, pomadki, tusze do rzęs, lakiery do paznokci

Perfumy

perfumy, wody toaletowe, wody perfumowane

Produkty do higieny osobistej

mydła, środki dezynfekujące, płyny do rąk i ciała, żele hydroalkoholowe

Domowe środki czyszczące

mydła, środki dezynfekujące, produkty do mycia podłóg, środki czyszczące do powierzchni

Państwa wyzwania

Elastyczność, dostępność i wydajność instalacji procesowych priorytetami branży kosmetycznej

Producenci kosmetyków i artykułów higienicznych muszą stawić czoła nieustającej ewolucji branży. Po pierwsze, wciąż zmieniają się wymagania konsumentów, którzy poszukują produktów o coraz lepszej jakości i wydajności. Zmianom ulegają także trendy dotyczące pielęgnacji skóry i makijażu. Po drugie, pewnego rodzaju ograniczenia stanowią zaostrzające się przepisy prawne oraz troska o środowisko. Do tego wszystkiego dochodzi również wysoka konkurencyjność w branży kosmetyków i artykułów higienicznych, która to branża nastawiona jest na innowacje.

Pragnąc sprostać tym wyzwaniom, producenci branży beauty wdrażają proekologiczne rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0 oraz systemy automatyki i rozwiązań IT, które pozwalają na uelastycznienie i przyspieszenie produkcji, przy zachowaniu tak samo wysokich standardów.

Od lat wspieramy naszych Klientów z branży kosmetycznej poprzez dostarczanie kompleksowych i innowacyjnych instalacji technologicznych wraz z całym wyposażeniem procesowym. Nasze rozwiązania dostosowane są do potrzeb dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej oraz popytu rynkowego.

Nasze rozwIązania

Kompletna wiedza na temat procesów kosmetycznych

Doskonale znamy wszystkie etapy i procesy produkcyjne, które wykorzystują Państwo do produkcji wyrobów płynnych i proszkowych. Stawiamy na:

  • wydajność, produktywność oraz zgodność z surowymi przepisami i normami jakościowymi;
  • ścisłą kontrolę identyfikowalności i jakości produktu, a także zgodność z Dobrymi Praktykami Wytwarzania;
  • elastyczność rozwiązań, która pozwala na łatwą i szybką integrację nowej instalacji z instalacjami istniejącymi oraz na szybkie i bezproblemowe dostosowanie jej do zmian w planie produkcji;
  • poszanowanie środowiska i spełnianie standardów CSR, m.in. dzięki ograniczonemu zużyciu energii i wody.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz naszej fachowej wiedzy jesteśmy w stanie opracować dla Państwa proces mieszania oraz zaprojektować odpowiedni układ mieszający dostosowany do mieszanej substancji. Posiadamy bogatą praktykę w projektowaniu procesów mieszania płynów, proszków oraz proszków w płynach, wliczając w to płyny o skrajnie różnych lepkościach, nienewtonowskie oraz tworzące atmosfery wybuchowe.

Nasze systemy mieszania uwzględniają indywidualne potrzeby zamawiającego. To rozwiązania, które pozwolą na swobodne wykonywanie najbardziej wrażliwych operacji mieszania, zapewniając jednocześnie jakość i integralność gotowego produktu. 

Wiedza ekspercka w zakresie mieszania dedykowana branży kosmetycznej

Ze względu na różnorodność procesów i produktów, różnorodna może być również konstrukcja mieszalnika. Nasi eksperci zaprojektują dla Państwa mieszalniki wraz z systemem mieszania i dobiorą odpowiednie wyposażenie, by urządzenie było jak najlepiej dostosowane do Państwa potrzeb i wielkości pomieszczenia.

Nasze mieszadła projektujemy w taki sposób, by nadawały się do łatwego czyszczenia i dezynfekcji na miejscu, nawet w przypadku bardzo lepkich, nierozpuszczalnych w wodzie produktów.

Modułowe instalacje technologiczne w systemie skidowym w fabrykach kosmetycznych

Bazując na naszym doświadczeniu i różnorodności przetwarzanych przez nas substancji, oferujemy dostosowane do Państwa procesów modułowe instalacje technologiczne (skidy). Są to zespoły urządzeń zabudowanych w funkcjonalnym ciągu technologicznym o zwartej kubaturze.

Modularyzacja polega na montażu prefabrykowanych i niestandardowych skidów technologicznych. Możliwe jest zarówno wykonanie pojedynczego skida, zawierającego kompletną, samodzielną instalację technologiczną, jak i serii skidów procesowych, które będą składały się na jedną instalację technologiczną. Konstrukcja skida pozwala na łatwy transport i integrację całości w obiekcie Klienta.

Niewątpliwą zaletą wspomnianego systemu jest możliwość dostosowania modułów do dowolnego miejsca produkcji. Ponadto ich stosowanie zapewnia dużą elastyczność produkcji, dzięki możliwości dodawania modułów do istniejących instalacji. Tym sposobem łatwo możemy je modernizować, zgodnie z ewolucją standardów i potrzeb produkcyjnych. Co więcej, dzięki etapowi prefabrykacji, większość prac jest wykonywana poza miejscem zamontowania, co pozwala na modernizację zakładu bez zatrzymywania ruchu.

Prefabrykacja modułów odbywa się w naszym własnym warsztacie produkcyjnym w Olsztynie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą kontrolę jakości oraz terminowe wykonanie zlecenia. Ponadto, każdy skid podlega przed wysyłką testom FAT. Przetestowanie skidów na tym etapie pozwala wyeliminować ewentualne problemy z uruchomieniem, które mogłyby pojawić się w zakładzie produkcyjnym Klienta.

Zastosowanie modułów pozwala na lepsze zoptymalizowanie procesu produkcyjnego, zaplanowanie produkcji oraz eliminację strat produktu. Z kolei przemyślana konstrukcja skida umożliwia efektywny cykl czyszczenia na miejscu oraz bardziej efektywne wykorzystanie mediów.

Dedykowane urządzenia procesowe

do produktów kosmetycznych i higienicznych

Mieszalniki płynów i proszków
Homogenizatory
Stacje mycia CIP i COP
Modułowe instalacje procesowe (Skidy)
Platformy produkcyjne
Instalacje mediów, pary, wody procesowej

nasze usługi

Pomagamy wydłużyć życie Państwa instalacji

Zarówno bezpośrednio na miejscu, jak i zdalnie, zapewniamy utrzymanie Państwa instalacji na najwyższym poziomie przy pełnym bezpieczeństwie.

Nasze własne rozwiązania cyfrowe wspierające Państwa produkcję

Wydajność przemysłowa i Prewencyjne utrzymanie ruchu
Track Advance i BocPredict
Bezpieczeństwo instalacji
BocLock, bezpieczne i higieniczne złącze do instalacji procesowych

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Mieszalniki dla Klienta z branży kosmetycznej

Projekt i produkcja mieszalników do produkcji kremów, maści i żeli pod prysznic.  

Więcej informacji
PROJET
Mieszalniki dla Klienta z branży kosmetycznej

Produkcja i dostawa mieszalników przejezdnych dla Klienta z branży kosmetycznej.

Więcej informacji
PROJET
Modernizacja platformy 20T do produkcji kosmetyków

Projekt, budowa i uruchomienie platformy 20T w fabryce L'Oréal pod Warszawą. Projekt wspólnie wykonany przez Boccard Kates i Boccard Francja  

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

Dołącz do nas!
arrow-downarrow-rightarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram