search
Aktualności

rynki

Przemysł szklarski i hutnictwo

Doskonale znamy infrastrukturę i wyposażenie Państwa zakładów 

Opierając się na globalnym doświadczeniu grupy Boccard i wiedzy naszych inżynierów, oferujemy Państwu fachowe wsparcie w realizacji Państwa projektów w zakresie budowy, modernizacji i optymalizacji Państwa zakładów.

Nasze doświadczenie w zarządzaniu projektem pozwala nam realizować duże i złożone projekty. Doskonale sprawdzamy się na budowie, gdzie właściwy nadzór i precyzja wykonywanej pracy są kluczem do skrócenia czasu prowadzenia inwestycji.

państwa wyzwania

Zmniejszenie wpływu na środowisku i większa konkurencyjność  

Hutnictwo i przemysł szklarski, chociaż są to gałęzie przemysłu różnorodne pod względem produkowanych dóbr i stosowanych technik produkcji, można je sprowadzić do wspólnego mianownika pod względem stojących przed nimi wyzwań. Wszystkie zmagają się z rosnącą, międzynarodową konkurencją oraz są pod stałą presją cenową, co wymusza na nich stosowanie coraz to nowszych technologii usprawniających produkcję oraz obniżających koszty. Ponadto obserwujemy tam konieczność dostosowania się do coraz bardziej rygorystycznych norm bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Producenci stali i szkła nieustannie dążą do poprawy swojej produktywności i osiągnięcia maksymalnej wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko.

nasze rozwiązania

Zwiększamy wydajność instalacji w celu obniżenia całkowitego kosztu posiadania

Globalna wymiana wiedzy między oddziałami grupy Boccard, której Boccard Kates jest częścią, a także możliwość pracy naszych inżynierów przy międzynarodowych projektach pozwoliły nam uzupełnić wiedzę, którą możemy wykorzystać w budowie i modernizacji Państwa zakładów.

Jesteśmy w stanie zaoferować wsparcie w zarządzaniu projektem, zapewnić zakup materiałów na potrzeby prefabrykacji, prefabrykację rurociągów i modułowych instalacji (skidów), montaż na miejscu, modernizację istniejących instalacji oraz prace serwisowe.

Mamy wieloletnie doświadczenie w montażu rurociągów o dużych średnicach i montażu wyposażenia. Jesteśmy znani z naszych restrykcyjnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa i organizacji pracy. Doskonale znamy i przestrzegamy norm ustalonych w zakładach, w których wykonujemy prace, co jest szczególnie ważne w przypadku w prowadzenia projektów na działających zakładach.

Oferujemy rozwiązania pozwalające:

  • wydłużyć czas pracy i wydajność instalacji w celu obniżenia całkowitego kosztu posiadania (TCO)
  • zapewnić bezpieczeństwo na budowie podczas powstawania lub modernizacji zakładu
  • zapewnić bezpieczeństwo prowadzenia samego procesu
  • dostosować produkcję do coraz bardziej rygorystycznych wymagań środowiskowych i norm jakości

wiedza ekspercka 

Ekspertyza w zakresie instalacji w hutach szkła 

Huta szkła jest bardzo zaawansowanym technologicznie obiektem. Znajomość jej infrastruktury wyposażenia i sposobu funkcjonowania pozwala w sprawny sposób przeprowadzić modernizację lub wymianę układów, takich jak: układ chłodzenia, układ zasilania czy też układ sprężonego powietrza.

Na przestrzeni lat mieliśmy okazję realizować kilka projektów dla hut szkła w Polsce, obejmujących m.in.:

  • dostawę, prefabrykację, montaż, izolację rurociągów ze stali kwasoodpornej, węglowej dla instalacji sprężonego powietrza
  • dostawę i montaż szaf elektrycznych, okablowanie
  • dostawę i montaż armatury, czujników pomiarowych, kabli elektrycznych i sygnałowych
  • uzgodnienia z UDT, dokumentację powykonawczą, próby, odbiory, asystę w uruchomieniu

Wypracowaliśmy także własne rozwiązania, podnoszące poziom bezpieczeństwa w hutach szkła, takich jak np. stacja dozowania i mieszania SO2.

Ekspertyza w zakresie stalowych wielkich pieców 

Wspólnie z Boccard Francja oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie budowy, modernizacji, naprawy lub wygaszania wielkiego pieca i związanego z nim wyposażenia.

Oferujemy usługę inżynieringu, zakupów, dostaw, prefabrykacji rurociągów nisko i wysokociśnieniowych oraz montażu dla układu chłodzenia wielkiego pieca, wymiany nagrzewnic, instalacji gromadzenia i mycia gazu.

Zapewniamy wykwalifikowanych ekspertów biznesowych oraz nadzór niezbędny do realizacji Państwa projektów w sposób bezpieczny i zyskowny.

nasze usługi

Nasze własne rozwiązania cyfrowe wspierające Państwa produkcję

Wydajność przemysłowa i Prewencyjne utrzymanie ruchu
Track Advance i BocPredict
Bezpieczeństwo instalacji
BocLock, bezpieczne i higieniczne złącze do instalacji procesowych

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Instalacje dla elektrociepłowni

Udział w budowie elektrociepłowni w Zabrzu w latach 2016-2018. Projekt obejmował dostawy materiałów, prefabrykację oraz prace obiektowe.  

Więcej informacji
PROJET
Instalacja magazynowania i dystrybucji wody amoniakalnej

Projekt, prefabrykacja, montaż i uruchomienie instalacji technologicznej dla Klienta z branży energetycznej.

Więcej informacji
PROJET
Nowa elektrownia Lucciana EDF PEI na Korsyce

Projekt wykonany w formule EPC, obejmujący m.in. prefabrykację rurociągów, budowę i montaż na miejscu, podłączenie wyposażenia.  

Więcej informacji

Planują Państwo projekt?

Nasi Klienci

Zaufali nam

arrow-downarrow-rightarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram