search
Aktualności

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego dla przemysłu jądrowego w Wielkiej Brytanii

  • Otwarcie dużego zakładu produkcyjnego w branży jądrowej przez Nigela Canna, dyrektora ds. realizacji projektu Hinkley Point C
  • Obiekt został stworzony, aby sprostać wymaganiom nowej globalnej energetyki jądrowej
  • Rozwój stanowi część strategii ekspansji firmy w Europie i ambicji bycia siłą napędową w odbudowie przemysłu jądrowego w Wielkiej Brytanii. Nowy zakład produkcyjny w północnej Walii stworzy około 200 stałych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
  • Budowa elektrowni jądrowej wpisuje się w tworzenie stabilności i bezpieczeństwa energetycznego Wielkiej Brytanii oraz realizację celów związanych z ochroną środowiska.

Firma Boccard, ze specjalizacją na rynku energetycznym, otworzyła swój pierwszy duży zakład produkujący na potrzeby energetyki jądrowej w Wielkiej Brytanii w Broughton w Północnej Walii.  Celem jest wzmocnienie pozycji Wielkiej Brytanii jako ważnego strategicznego miejsca dla rozwoju technologii jądrowych.

W zakładzie Boccard Broughton powstanie 200 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów, z czego 50 znajdzie zatrudnienie w łańcuchu dostaw. Będzie to duży impuls dla regionu Deeside, który obejmuje Cheshire i Flintshire na granicy Walii i Anglii i który jest również głównym obszarem działań produkcyjnych  dla Airbusa,  jak również  stanowi Centrum Zaawansowanych Badań Produkcyjnych (AMRC).

Firma Boccard, założona w 1918 r. i zatrudniająca 3500 pracowników w 35 krajach na całym świecie, ogłosiła, że ​​posunięcie to wesprze rozwój brytyjskiego przemysłu jądrowego i zapewni krajowi i Europie środki na zwiększenie elastyczności energetycznej i bezpieczeństwa dostaw. Przejście od paliw kopalnych do bardziej ekologicznych źródeł przyspiesza, a zapotrzebowanie na odpowiednią, niezawodną i przystępną cenowo czystą energię rośnie.

W obiekcie będzie działać opatentowany przez firmę, w pełni cyfrowy proces (BocTrack®). BocTrack to narzędzie, które zapewnia całkowitą kontrolę nad pracami inżynierskimi, produkcyjnymi i konstrukcyjnymi od projektu i koncepcji, poprzez otrzymanie planu izometrycznego i produkcję, aż do momentu zakończenia procesu montażu.

Nowa działalność w Wielkiej Brytanii opiera się na bogatym, 50-letnim doświadczeniu Boccard w przemyśle jądrowym, w ramach którego firma wspierała programy budowy nowych obiektów z zakresu energetyki jądrowej, uczestnicząc w budowie większości francuskich reaktorów jądrowych. W Wielkiej Brytanii Boccard jest zaangażowany w liczne kontrakty związane z budową Hinkley Point C, która będzie pierwszą elektrownią jądrową wybudowaną w Wielkiej Brytanii od 20 lat. Nowy obiekt, po uruchomieniu, będzie wytwarzał energię wystarczającą do zasilenia około 6 milionów domów przez okres ponad 60 lat.

Bruno Boccard, Prezes i Dyrektor Generalny w Boccard: "Nasz nowy zakład w Północnej Walii oznacza duży rozwój w naszej ponad 100-letniej historii i stanowi część naszej strategii rozszerzania działalności w zakresie energii jądrowej w Wielkiej Brytanii i w naszym europejskim portfolio. Energia jądrowa jest obecnie uznawana za główne źródło bez emisyjnej energii, które jest w stanie sprostać rosnącym potrzebom energetycznym świata i wyzwaniom środowiskowym. Rząd brytyjski wierzy w przyszłość tego czystego źródła energii, a ponadto zapewni ono bardzo potrzebną niezależność energetyczną, bezpieczeństwo i przystępność cenową w czasach, gdy dostawy energii są coraz bardziej niepewne, a koszty jej wytwarzania stale rosną.

"Jako firma planujemy wykorzystać nasze pięćdziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji, tak aby być liderem wśród producentów rozwiązań w branży energetycznej.

“Zdecydowaliśmy się zlokalizować nasz nowy, zaawansowany technologicznie zakład w Broughton, ponieważ jest to punkt kluczowy dla przemysłu nuklearnego, a to daje nam dostęp do wysoko wykwalifikowanej bazy pracowników."

"Ponadto nasza inwestycja będzie wspierać niezależną produkcję, pomagając pozycjonować Wielką Brytanię jako wiodącą globalną siłę w tym sektorze". 

Otwierając nowy obiekt, Nigel Cann,  dyrektor ds. dostaw w Hinkley Point C , skomentował: "Hinkley Point C zapewni ponad 25 000 miejsc pracy w całej Wielkiej Brytanii i zainwestuje 18 miliardów funtów w brytyjski łańcuch dostaw.

"Mamy silne związki z Walią, a na placu budowy dominują walijscy pracownicy. Fabryka tutaj, w Broughton, pozwala naszemu partnerowi Boccard tworzyć wysokiej jakości produkty z wykwalifikowaną siłą roboczą  nie tylko dla Hinkley Point C, również  dla kolejnych projektów.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być tutaj na początku wielkiej szansy, jaką daje ta fabryka i wytwarzane przez nią produkty".

Minister gospodarki Vaughan Gething powiedział: „Jestem bardzo zadowolony, że Boccard inwestuje w Północnej Walii, co świadczy o umiejętnościach i doświadczeniu,
jakie posiadamy w regionie, a wraz z AMRC i innymi partnerami postrzegamy Północną Walię jako strategiczną lokalizację gotową na rozwój energetyki jądrowej w Wielkiej Brytanii".

Strategia rządu brytyjskiego obejmuje znaczne przyspieszenie rozwoju energetyki jądrowej, przy czym ambicją jest osiągnięcie do 2050 r. mocy 24 GW, co będzie stanowić do około 25% prognozowanego zapotrzebowania Wielkiej Brytanii na energię elektryczną. Kluczowym elementem strategii będzie rozwój małych reaktorów modułowych (SMR), które są już w fazie rozwoju i stanowią początek nowego etapu w energetyce jądrowej.  W celu realizacji nowych projektów powołano nowy organ rządowy - Great British Nuclear, który dysponuje znacznymi środkami finansowymi, a także uruchomiono fundusz Future Nuclear Enabling Fund o wartości 120 mln GBP.

 
Boccard new nuclear manufacturing facility in Broughton, UK.

WYBRANE projekty

Więcej informacji

PROJET
Biotechnologia morska: możliwości i wyzwania szybko rozwijającego się sektora

Niebieskie produkty przyszłości. Naukowcy pracują nad pozyskaniem produktów z takich mikroorganizmów jak mikroalgi, bakterie, grzyby, z glonów i bezkręgowców (ogórki morskie, jeżowce). Ten bardzo obiecujący i wciąż mało eksploatowany sektor stoi przed wieloma wyzwaniami, w tym przed industrializacją procesów. Poznaj zastosowania biotechnologii morskiej, możliwości i wyzwania stojące przed branżą i dowiedz się, jak zespoły projektowe […]

Więcej informacji
PROJET
Plasma Pillow Plate

Jedną z największych zalet płaszczy typu Plasma Pillow Plate jest ich skuteczność. Wynika ona między innymi z tego, że stale austenityczne mają bardzo małe współczynniki przewodzenia ciepła.

Więcej informacji
PROJET
Nowy projekt: Evolutive Vaccines Facility Sanofi

EVF to w pełni cyfrowy, bardzo nowoczesny obiekt do produkcji biomateriałów, zaprojektowany tak, aby umożliwić sprawne i elastyczne wytwarzanie wielu szczepionek i materiałów biologicznych, w tym mRNA.    

Więcej informacji
arrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram